2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

Legacy'ga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Tafka
Postitusi: 17
Liitunud: P, 03 Sept 2017 15:44:04 +0300

2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#1 Postitus Postitas Tafka » E, 03 Juun 2019 20:00:01 +0300

Oleks natuke abi vaja. Ma tahan enda 2007 Subaru Legacyle paigaldada subwooferi. Ma kaevasin netis natuke ringi ja leidsin, et stock raadio 14 pini võtab sisse 4 kõlari inputi. Ma kunagi panin aux converteri makile taha, mis on nende oem raadiotega suht pop asi mida teha. Noh, nüüd juba vana asi.
Pilt
8 pinine on siis selle aux converteri jaoks. 3 pini läheb kuskile auto harnesisse, vaadates netis infot, siis üks läheb kuskile brightness, mis muudab valguse tugevust displayl? Ja teised kaks vastavalt + ja - poolteks rooli controllidele. 3 pini läheb selgelt auxi, kus tuleb välja kaks RCA emast porti kuhu taha ma ühendan auxi. 2 pini on omavahel loopis, ei oska öelda mis see on.

Aga täiesti kasutamata on 20pinine must port, ma lugesin, et umbes 2007/2008 läksid subaru OEM makid üle 20 pinile. Äkki mu makk on mingi üleminekuperioodi nähtus?
Kas selle 20pini porte saab kasutada subwooferi jaoks?

Pikk tekst, palju küsimusi, ma loodan, et keegi siit on ka üritanud subwooferit enda subarusse panna ja saaks nõu anda, et kuidas seda teha.

PS: natuke liiga suur pilt tuli :D
Viimati muutis Tafka, R, 07 Juun 2019 23:59:57 +0300, muudetud 4 korda kokku.

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#2 Postitus Postitas freakadell » N, 06 Juun 2019 13:25:16 +0300

Olen ise samas paadis. Sul miskine pilt mis ei näita.

Eelnevalt olen kasutanud Hi-Low converterit, et kõlari signaalist võimendile sobiv teha. Subwooferi jaoks on see suht lihne, töötav ja odav lahendus. Enamus võimudel on ka juba vastav "Speaker level" sisend olemas.
Võimendi toite asjast vast ei pea rääkima hakkama :D

Järgmine võimalus on OEM raadiole tekitada "Line out". Vanemal raadio mudelil GX-201 oli see lihtne. Trükkplaadil, eelvõimendi kivil vastavad klemmid olemas aga kasutamata, vaja oli vaid keskmisest kindlamat kätt jootmisel :D
Sealt edasi panin vahele ekvalaiseri millel eraldi väljundid vasaku, parema, ette, taha ja subwooferi jaoks. Kogu heli võimendamiseks parem kvaliteet aga kallim ja keerulisem tegemine.

Nüüd mul endal ka 2007 OBK, raadio GX-204. Sellele plaanin vähemalt esialgu ainult Subwooferi lisamist. Kaalun kas kasutan Hi-Low converterit või lammutan raadiot ja püüan samuti tekitada "Line Out" väljundid. GX-204 eelvõimendil on olemas ka eraldi Subwooferi väljund, kuid pole kindel kas ja kuidas see peaks tööle hakkama kui sinna juhe külge joota.

Praegu on mul katsetamiseks GX-201 ja GX-204 raadiod aga eriti mugav kui saaks kuskilt toitejuhtme pistikud, siis kergem katsetusi läbi viia :)


Must port on CD changeri jaoks. Või siis näiteks selline asi sealt: https://gromaudio.com/. Saab "Line in", USB pulgalt lugusi mängida ja osadel mudelitel veel BT handsfree telefoni jaoks.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

Tafka
Postitusi: 17
Liitunud: P, 03 Sept 2017 15:44:04 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#3 Postitus Postitas Tafka » R, 07 Juun 2019 23:55:31 +0300

Aitüma vastuse eest.

Ma ise lõpetasin just subwooferi paigaldamise. Kasutasin seda high-low converterit, sest inimestega rääkides selgus, et see oli kõige lihtsam viis teha ja kuna see mul esimene sedalaadi projekt, siis oli piisavalt keeruline, et õppida ja piisavalt kerge, et mitte hätta jääda. Sellele eelvõimendile jootmine kõlab päris huvitavalt, ma ei leidnud välismaa foorumitest ega kuskilt sellist asja või ei otsinud piisavalt sügavalt.

Ma panin enda converteri muidu esimeste kõlarite külge, sest sellel raadiol on huvitav asi, et tagumised kõlarid ei kuule kui faderist esimesi maha ei keera ja siis on ka meh heli või need tehase tagumised kõlarid ongi lihtsalt nii halvad võrreldes esimestega. Legacyl on lihtne seda rca kaablit vedada ka, keskmise osa plastikosa kus high/low ja käetugi on saab kergelt lahti võtta, külgede peal kaks plastikkatet ja nende all kruvid ja siis eest võtta käigukangi kate ära ja maki all olev laegas ka ning suur keksmine plastikosa tõuseb piisavalt ülesse ja saab sealt alt viia kaabli ja siis 20cm kaablit viia vaiba alt, tagumise keskmise istuja juurest ja siis oledki juba tagumise pingi all ja sealt edasi lihtne viia rca juhe. Võimu toite ma viisin kindalaeka alt olevast põhilisest avast, sest mul on piisavalt väikesed "japsi" käed, et sain juhtmest kinni ja ei pidanud ära võtma salongipuhurit. Edasi sai võimu kaabli sai ilusti veetud mööda paremat äärt taha ja maanduse panin tagapingi all oleva poldi külge, neid polte oli seal palju.

Igatahes, ootan põnevusega, kuidas sul 204 moddimisega läheb :D

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#4 Postitus Postitas freakadell » P, 09 Juun 2019 17:29:45 +0300

Tagumiste kõlarite heli kohapealt sattusin paar päeva tagasi ühele saksakeelse foorumi teemale, (google abiga) kust lugesin välja, et tagumistel ongi juba sisemiselt filtrid vahel mis võtavad madalaid maha ja vaiksem ka. Keegi püüdis seal komponente vahetada aga ei saanud täpselt aru kas kasu sellest oli või mitte. Lisaks oli miskit juttu sõidu kiiruse ja heli omavahelisest seosest.

Kõlarid on tegelt enamvähem ok kui neisse madalaid sagedusi ei lase. Palju annab juurde ustesse pigimati pagaldus, palju pole vaja aga kindlasti otse kõlari taha umbes kõlari suurune tükk, müüakse ka spest tükke mis kõlarite taha käivadki. Norm kogus on 25-30% kaetavat pinnast. Kui ustes need suured avad (need mis on jäetud, et ukse sees lukku ja aknavärki saaks remontida) kinni panna on tulemus seda parem.

Omal proovin nii ära teha, ehk saab piidavalt hea. Eelmise autoga läksin veidi hulluks, vahetasin kõik ära :), heli sai muidugi hea.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

Tafka
Postitusi: 17
Liitunud: P, 03 Sept 2017 15:44:04 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#5 Postitus Postitas Tafka » P, 09 Juun 2019 20:37:07 +0300

Proovin ka endale matte soetada siis mingi hetk. http://www.uklegacy.com/forums/index.ph ... d-rubbish/ <- siin on juttu, sellest, et kui fader -3 peale panna stock raadioga siis on selline hea balanss tagumiste ja esimeste vahel.

Avastasin, et mul on tagumine vasak kõlar täiesti kutu omadega, pistik on täiesti ära roostetanud ja pidin ära murdma, arvatavasti ostan asemele koaksiaalid tagumisteks, firmat veel vaatan, aga soovitati hertz-i omasid ja kui rohkem raha panna alla, siis morel-it.

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#6 Postitus Postitas freakadell » P, 09 Juun 2019 23:03:53 +0300

Hertz on hea jah. Olen ise neid kasutanud. Originaal kõlarid lammutasin nii, et see raam mis ukse külge käib 3 kruviga jätsin alles ja kõik muu ära ja sai teised kõlarid parasjagu sinna kinnitada. Pilte kahjuks ei teinud tookord.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#7 Postitus Postitas freakadell » E, 10 Juun 2019 17:07:15 +0300

GX-204 katsetus läks aiataha. Eelvõimu kontaktid ikka liiga väikesed ja midagi läks nässu :D. Õnneks oli see mul "varuks".
Kui keegi tahab veel annetada mõne siis võin veel proovida. Nüüd panen esialgu Hi-Low converteri ja püüan ehk tavalise raadio asemele ehitada.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

Tafka
Postitusi: 17
Liitunud: P, 03 Sept 2017 15:44:04 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#8 Postitus Postitas Tafka » T, 11 Juun 2019 10:29:43 +0300

Seda on kahju kuulda, järgmine kord paremini.

Ise mõtlesin teha paksust PVC-st adapterit kõlaritele, sest niiskusekindlam kui vineer, aga ma ei leia kuskilt sellist PVC plaati mis oleks piisavalt paks ja poleks laineline, plaan panna 6,5 tollised kõlarid taha.

Mis firma matti sa soovitad muidu summutamiseks kasutada ?

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: 2007 Legacy OEM raadiole Subwoofer

#9 Postitus Postitas freakadell » T, 11 Juun 2019 14:15:18 +0300

Ma kasutasin STP matte. Kõlari taha läksid need https://www.noortehnik.ee/stp-crystal-summutusmaterjal/
Taha ustesse (ja ette ka kui juba sub olemas) võiks kaaluda isegi väiksemaid, 5 tollised ntx. Mina kasutasin OEM kõlari raame ja panin sinna 6,5 peale aga natuke jäi ukse ja polstri vahele vähe ruumi, pidi lõikama polstri poolt veidi all olevat plastik riba ja veel lasin polstri kuumapuhuriga soojaks ja "venitasin" võrku, et vastu ei käiks.
Samas kui PVC plaadist teed uued rõngad saab ehk paremini asja paigutada.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

Vasta