Outbacki kütusenäidik

Outback'iga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Turbojanes
Postitusi: 1
Liitunud: R, 22 Okt 2010 10:22:38 +0300

Outbacki kütusenäidik

#1 Postitus Postitas Turbojanes » R, 22 Okt 2010 10:26:23 +0300

Autoks on 2006a Subaru outback 2.5 mootoriga bensukas.
Probleem ise selles ,et kütusenäidik ei taha tõusta peale tankimist. Olen tankinud kaks korda ja Range pole tulnud juurde ühtegi kilomeetrit.
Olen proovinud tõsta seda maantee peal sõiduga ja ka rahuliku sõiduga. Kuid ei ole tõusnud.

Mille järgi see outback arvutab üldse seda Range? Kas mingi 100km/average? Milles võib probleem olla?

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Outbacki kütusenäidik

#2 Postitus Postitas vaska » R, 22 Okt 2010 10:48:37 +0300

Turbojanes kirjutas:Autoks on 2006a Subaru outback 2.5 mootoriga bensukas.
Probleem ise selles ,et kütusenäidik ei taha tõusta peale tankimist. Olen tankinud kaks korda ja Range pole tulnud juurde ühtegi kilomeetrit.
Olen proovinud tõsta seda maantee peal sõiduga ja ka rahuliku sõiduga. Kuid ei ole tõusnud.

Mille järgi see outback arvutab üldse seda Range? Kas mingi 100km/average? Milles võib probleem olla?
Paak on üldse täis olnud? Üldjuhul võib selline käitumine tähendada kütusepumba juures oleva paagisensori probleemi (vb tasuks paagipealsed juhtmed/ühendused üle käia). Hea oleks teada, kas selline probleem on pikemat aega või tekkis hiljuti (peale mingit hooldustööd vms).

Range läheb mõnikord siis lolliks kui paak enamvähem täiesti tühjaks on saanud - ehk kollase tulukesega on pikka aega sõidetud ning Range kohta näidatakse ainult kolme sidekriipsu. Siis aitab paagi täis valamine (kindlasti üle poole kui muid võimalusi pole) ja ootamine. Peale 2-3 käivitamist suudab "aju" paagi olukorra fikseerida ning näitab siis Range ka välja arvestades eelnevat kütusekulu. Kui aga paagi täitmisel juba seier nulli jääb siis on karta mingi elektroonika/sensori ikaldust.
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Vasta