Foresteri kõlarid

Forester'iga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
Laurikas
Postitusi: 5
Liitunud: T, 03 Nov 2009 09:31:08 +0300

Foresteri kõlarid

#1 Postitus Postitas Laurikas » K, 17 Mär 2010 11:38:22 +0300

kas keegi on lasknud vahetada või seda ise teinud ? Andmete järgi peaks esiustes olema 6,5" kõlarid ja tagumistes 4", aga taha pidavat saama panna ka 6,5".
Ei ole ise veel polstrit maha võtnud, aga jutt käib 2006a standart-audioga autost.

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#2 Postitus Postitas BlackRabbit » T, 15 Juun 2010 10:35:43 +0300

Laurikas kirjutas:kas keegi on lasknud vahetada või seda ise teinud ? Andmete järgi peaks esiustes olema 6,5" kõlarid ja tagumistes 4", aga taha pidavat saama panna ka 6,5".
Ei ole ise veel polstrit maha võtnud, aga jutt käib 2006a standart-audioga autost.
Sama küsimus ka minu poolt, sest Subarute helisüsteem ei kannata kahjuks kriitikat. Naljakas teeb olukorra see, et näiteks Forseter XT juhtsüsteemi kaudu (makk) annab reguleerida nii kõrgeid, keskmisi kui madalaid toone ning lisaks on veel mingi woofer kuid head häält see süsteem tegema ei hakka. Kui aus olla, siis on isegi mu naise Toyota Yarisel palju kvaliteetsem helipilt.
Mind huvitab just see, et kas keegi on kõlarid välja vahetanud ja kui palju see helipilt on paranenud?
Olen mitmel autol vahetanud nii kõlarid kui ka juhtsüsteemi välja ja tavaliselt on vaja lisaks helimattidele lisada, ka võimedus pluss uued juhtmed. Vanematel autodel ka uus makk, aga selle maki osa jätaksin ma meelsasti originaaliks.
Kogemusi?

no1
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 277
Liitunud: R, 10 Okt 2008 12:11:59 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#3 Postitus Postitas no1 » T, 15 Juun 2010 10:46:29 +0300

Kõike on võimalik teha. Piirid seab ainult rahakott.

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#4 Postitus Postitas BlackRabbit » T, 15 Juun 2010 10:55:07 +0300

no1 kirjutas:Kõike on võimalik teha. Piirid seab ainult rahakott.
No minu idee on teha esialgu lihtlahendus kus ma lasen vahetada kõik kõlarid koos tweeteritega, lisada matid ja proovida esialgu ilma võimuta hakkama saada. Sellise lahenduse hind on ca 6000.-. Kui teha seda koos võimendi ja kõikide uute juhtmete vedamisega, siis tuleb hind juba ca 9-10000.-
Siit edasi lähevad lahendused juba kallimaks.

no1
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 277
Liitunud: R, 10 Okt 2008 12:11:59 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#5 Postitus Postitas no1 » T, 15 Juun 2010 19:57:42 +0300

6000.- kõlarite ja mati eest :shock: See on juba üle keskmise edasiminek. Samuti ca.10k hakkama panna on päris edev. Juhul, kui muidugi pool sellest tööraha pole. Pane mulle PS oma projekti mõttest(mis elemendid, mida pigitada ja mida võimult ja kogu süsteemilt ootaksid)

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#6 Postitus Postitas BlackRabbit » K, 16 Juun 2010 15:38:43 +0300

no1 kirjutas:6000.- kõlarite ja mati eest :shock: See on juba üle keskmise edasiminek. Samuti ca.10k hakkama panna on päris edev. Juhul, kui muidugi pool sellest tööraha pole. Pane mulle PS oma projekti mõttest(mis elemendid, mida pigitada ja mida võimult ja kogu süsteemilt ootaksid)
6000.- oli 4 aastat tagasi koos töörahaga pakkumine ja seda Mazda 6-le.
Ehitus läks lõpuks 10 000.- ja sisaldas Magnati tooteid võim(500W), juhtmeid, kõlareid, filtreid, summutusmatte, ja bassikõlarit ja nipet näpet veel. Müües see auto väärtust oluliselt ei tõstnud kuid selle-eest võis kõik need aastad piisavalt head helipilti nautida.
Foresteri puhul tahaks odavamalt hakkama saada ja eesmärk oleks elementaarsed madalad ja kõrged helid kätte saada, et see heli enam vene grappi ei meenutaks.

no1
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 277
Liitunud: R, 10 Okt 2008 12:11:59 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#7 Postitus Postitas no1 » K, 16 Juun 2010 21:50:01 +0300

Seisame teise probleemi ees. Olgu kõlarid kasvõi 10k ja võim 20k, aga kui originaal makk neid asju juhib, siis, kui võib öelda, ei saa isegi sitast saia teha :D Kui me jääme aga ca.6k juurde ja jätame originaal maki, siis põhiline oleks ette korralikumad kõlarid saad, sest enamiku ajast oled ikka auto eesotsas? Kindlasti annab juurde, kui ka taha uued kõlarid panna ja see ämbri/kaja efekti tunnetavad vist väga musikaalsed inimesed. Minu soovitus oleks ette korralikud komponendid paigaldada koos korraliku pigitamisega ning võimendi(näiteks 4kanaliga, ette ja taha woofrisse, kui see peaks tulema?).

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: Foresteri kõlarid

#8 Postitus Postitas BlackRabbit » K, 18 Aug 2010 16:39:48 +0300

no1 kirjutas:Seisame teise probleemi ees. Olgu kõlarid kasvõi 10k ja võim 20k, aga kui originaal makk neid asju juhib, siis, kui võib öelda, ei saa isegi sitast saia teha :D Kui me jääme aga ca.6k juurde ja jätame originaal maki, siis põhiline oleks ette korralikumad kõlarid saad, sest enamiku ajast oled ikka auto eesotsas? Kindlasti annab juurde, kui ka taha uued kõlarid panna ja see ämbri/kaja efekti tunnetavad vist väga musikaalsed inimesed. Minu soovitus oleks ette korralikud komponendid paigaldada koos korraliku pigitamisega ning võimendi(näiteks 4kanaliga, ette ja taha woofrisse, kui see peaks tulema?).
Ega ma midagi muud väitnudki :) Esialgse plaani järgi jätan originaalmaki alles ja paigaldan ette ning taha paremad kõlarid koos mattidega ja tweeterid tahaks samuti originaalkorpusesse mahutada.
Võimenduse puhul tahaks kasutada samasugust lahendust nagu soovitasid (4kanaliga võim, mis toidab kahte kõlarit ees ja woofrit taga). Samasugune lahendus oli ka eelmises autos.

PS. Eelmainitud ämbri efekti saab Subarus vähemaks kui keskmised maha keerata.

markxx
Postitusi: 13
Liitunud: E, 16 Okt 2006 22:26:07 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Foresteri kõlarid

#9 Postitus Postitas markxx » E, 30 Aug 2010 00:42:54 +0300

Originaal maki viskakas ma kuskurat. Ei tule sealt ninast küll mitte midagi normaalset välja. Alusta makist, autole täispigi ja mürasummutus. Tagumised kõlarid jäta üldse välja, rikuvad helipildi kapitaalselt ära. Sa ei istu ju kontserdi ajal kusagil keset lava :P Kõrgeid sealt niikuinii ei kosta. Ette 6.5"tollised komponendid, sinna pead ka rõngad vahele ehitama. Ja kui siis madalat otsa jääb väheks lisad taha subwoofri, kõlarid samuti läbi võimu ja asi on ok.Minul oli 2006 Forekas Nakamitchi CD35, kõlarid esiustes 6,5" Impacti kompod otse maki taga, loomulikult täis mürasummutus(uksed, küljed,kogu tagaosa). Kuna ma kuulan kvaliteeti, mitte helirõhku siis täitsa rahuldas. Kuigi...jah...oleks ikka võimu ja väikest subbi taha toetama tahtnud :twisted: ... aga saatus tahtis teisiti ja auto läks paremale omanikule.

Vasta