Kuidas teil auto külmaga käivitus

Laske mõttel vabalt lennata!

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
priitg
Postitusi: 35
Liitunud: T, 29 Nov 2011 23:27:37 +0300

Re: Kuidas teil auto külmaga käivitus

#16 Postitus Postitas priitg » E, 06 Veebr 2012 22:09:17 +0300

Mul impreza 95a ja kõige külmemal hommikul kui öösel oli 32C, ketras ringi küll aga käima ei läinud ja aku sai tühjaks. Mõne tunni möödudes oli aku vähe kosunud ja väljas 25C, läks kohe käima. Kartsin küll, et äkki kuskilt õlide osaKonnast hakkab midagi immitsema aga läks õnneks, midagi sellist ei juhtunud. Muidugi liigutama ma teda ei hakanud kuna olulisi sõite ei olnud. Huvi oli lihtsalt nii suur, kas läheb käima.
täisveo rõõmud

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas teil auto külmaga käivitus

#17 Postitus Postitas vaska » E, 06 Veebr 2012 22:59:27 +0300

-27C peale viimaste hingetõmmetega korjas end käima, nõks on selles, et esimese võtmekeeramisega peaks käima minema ikkagi. Aku pole esimeses nooruses - igapäevane sõitmine annab vast toonust. Roolivõim teeb üpris kurja häält, kasti kallal kangi väänamiseks peab musklit olema, käsipidur ei soovi peale minna suure külmaga. Huvitaval kombel jäätus tagaluugi luku mootor/hoovastik ära - lahti ei tahtnud pikka aega tulla, nüüd -9C peale sulas ise üles. Õnneks sedasprti masin jaksab kenasti krokodillidega koos toimetada - midagi läbi ei põle ja lolliks ei lähe /liigne aku tühjenemine nullib kella ära/.
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: Kuidas teil auto külmaga käivitus

#18 Postitus Postitas Duster » T, 07 Veebr 2012 18:15:56 +0300

Minu impreza korduvalt 27 ning paar korda ka veidi madalamate kraadide juures käivitub esimese paari ringi jooksul, töötab ca 5 sec ja sureb maha. Teisel käiamisel läheb matsust ja jääbki tööle hoides stabiilseid pöördeid. Ainuke häiriv külmaga kaasnev anomaalia on täiesti olematu vabaveere- algul näiteks 1-2 käigu vahetuse ajal pidurdab nii mehiselt ,et kontrollin ega kässar peale jäänud pole :D

Üldiselt olen eriti rahul just tema soojaks minemisega, see käib selliste külmade kohta ikka ulme kiiresti.
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

Kasutaja avatar
Equ
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 410
Liitunud: E, 13 Aug 2007 16:41:29 +0300
Kontakt:

Re: Kuidas teil auto külmaga käivitus

#19 Postitus Postitas Equ » K, 08 Veebr 2012 12:13:57 +0300

Tre,

Sai kõik 3 külma päeva (-27..-28C)järjest ikka ilusti käima. Sügisel uus aku paigaldatud ja see ikka aitab palju. Paar korda süüdet ja et pump ette veaks ning läks küll raskelt aga ilusti käima. Eks õlid paksud, käigukang käis nagu nuga võis ringi ning kõik võimalikke mitte tavapäraseid helisid kostus esimese paari minuti jooksul :D

Equ
Läbi neliveo tähtede poole!
Subaru Impreza GT 1998 (ex)
Subaru Impreza WRX STI 2005 Petter Solberg Edition II PPP

Vasta