Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

Laske mõttel vabalt lennata!

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
Deepmaan
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 477
Liitunud: L, 15 Dets 2012 12:04:14 +0300

Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#1 Postitus Postitas Deepmaan » P, 01 Mär 2015 22:18:20 +0300

Tervist, kas kellegil on kogemust kusagil mujal juba ümbertõstetud rooliga masina Eestis arvele saamisega?
Kui auto on näiteks Saksas, Soomes, Lätis, Leedus või kusiganes arvel kas siis piisab ainult sellest või Eestis on vaja sellekohta ka mingi protseduur ette võtta? Pakub 1 välisriigis paiknev isend huvi millel lühike vin. Väidetavalt on ka mingi a4 välismakeelne paber olemas mis tõestab, et auto vastab selle riigi nõuetele kus ta arvel on, aga kas Eestis piisaks sellest?

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#2 Postitus Postitas vaska » P, 01 Mär 2015 22:35:39 +0300

Mina loeks veidi laiema pilguga seda teemat: http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... 6c557448e6

Arkile saab jala kõrile panna, see võtab lihtsalt aega ja närve. Soovitaks juristi ka käekõrvale võtta kui ise kantseliiti ei puhu.
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Kasutaja avatar
Deepmaan
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 477
Liitunud: L, 15 Dets 2012 12:04:14 +0300

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#3 Postitus Postitas Deepmaan » P, 01 Mär 2015 23:09:50 +0300

vaska kirjutas:Mina loeks veidi laiema pilguga seda teemat: http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... 6c557448e6

Arkile saab jala kõrile panna, see võtab lihtsalt aega ja närve. Soovitaks juristi ka käekõrvale võtta kui ise kantseliiti ei puhu.
Seda teemat olen ma kunagi ammu lugenud. Pigem on mu küsimus siiski seotud selle teemaga, et kui passi pole tehtud sissekannet rooli ümber tõstmisest, aga rool on ümber tõstetud, siis mida vastab ark ja kas siis on vaja eraldi igasugu spetsialiste külastada kes kinnitavad asja ohutust? Mul Legacyl samamoodi pole passis kirjas et rool tõstetud, aga kuna arvel siis kedagi see ei huvita ka nagu aru saan.

Kui rool oleks rhd nagu tehasest siis peaks piisama üksiktüübi kinnitusest, tulede vahetusest ja veel mõnest pisemast asjast, aga kuna rhd on muus riigis tehtud juha lhdks siis ma panustan, et arkile see ei sobi, isegi kui on mingi pudrukeelne paber olemas mis tõestab asja legaalsust. Kui tegu oleks mingi hirmkalli ja huvitava autoga siis igasugu testid, tüübikinnitused jne lisaks teha oleks okei, aga autole mille hinnaklass on 3000-4000 eurot tuhandete eest igasugu teste teha lihsalt selleks, et arkile tõestada midagi tundub nagu pointless.

Type RA
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 254
Liitunud: P, 09 Dets 2007 23:06:43 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#4 Postitus Postitas Type RA » E, 02 Mär 2015 01:38:13 +0300

Ilmselt ei saa arvele, vähemalt Tartus, kui ei oma sellises asutuses tuttavat kes võiks ümber ehituse kohta paberi väljastada.
Oli endal hiljuti plaan tuua Soomest Eesti tagasi üks STI Type R. Läksin siis ARK-i uurima, vin kood näpus - sain sõimu osaliseks, et miks sellist autot üldse vaja ja kindlasti on soomlane sinna sportsummuti paigaldanud ja nemad seda arvele ei võta. Püüdsin küll selgitada, et auto on nagu tehasest tulnud, juba Eestis arvel olnud ja heaks kiidetud ARK-i poolt ja 97v.a., mis ei vaja isegi tüübikinnitust, aga neid see suurt ei huvitanud ja mölisemine jätkus... nii see auto sinna Soome jäigi.

KungLao
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 398
Liitunud: N, 20 Juul 2006 19:33:54 +0300

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#5 Postitus Postitas KungLao » T, 03 Mär 2015 22:13:42 +0300

Küsige neilt kirjaliku keeldumis põhjust, niisama mula ei maksa midagi. Kui kirjalik olemas saate edasi vaadata mida vaja teha.
Rovericlubi teemas oli ka sellest juttu.Vajadusel saate ka juristi sellesse kaasata. Et ei ole nii ,et iga jorss arkist teeb oma seadusi.

Kasutaja avatar
Deepmaan
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 477
Liitunud: L, 15 Dets 2012 12:04:14 +0300

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#6 Postitus Postitas Deepmaan » T, 03 Mär 2015 22:54:33 +0300

KungLao kirjutas:Küsige neilt kirjaliku keeldumis põhjust, niisama mula ei maksa midagi. Kui kirjalik olemas saate edasi vaadata mida vaja teha.
Rovericlubi teemas oli ka sellest juttu.Vajadusel saate ka juristi sellesse kaasata. Et ei ole nii ,et iga jorss arkist teeb oma seadusi.
Täna käisin Arkis uurimas ja õeldi otse ära, et kui on välisriigis ümber ehitatud siis neid ei huvita ükski muu paber kui Eesti ametliku maaletooja garantiikiri ja seda pidi olema keeruline saada, kuna nad üldjuhul ei taha vastutada teiste tehtud asjadeeest. Otseselt maaletoojaga ei suhelnud aga müügimehed esinduses ütlesid et suhtkoht tähendab see garantiikirja saamine seda, et nad tellivad tehasest jupid ja kruvivad ise külge :).

Kuna auto ei ole nüüd nii metsikult soodsam või parem kui meil siis ma lõppkokkuvõttes ei viitsi hakata ka jahvatama arki, juristide ja maaletooja veskit.

Auto muidu millest jutt käib on see : http://en.latauto.lv/ads/subaru-impreza ... 48196.html

Ehk kellegile pakub huvi ja tahab bürokraatiaga võidelda :)

Type RA
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 254
Liitunud: P, 09 Dets 2007 23:06:43 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#7 Postitus Postitas Type RA » K, 04 Mär 2015 01:06:38 +0300

Kuna STI jäi tookord toomata, siis mõtlesin, et ok, proovib siis äkki EVO-ga sõita. Sammud margiesindusse ja paberi kohta küsima. Mehed olid nõus auto ise ümber ehitama täpselt nii nagu vaja, aga paberit ikka ei anna, isegi enda tehtud tööle. Me siis :shock: et nagu missmõttes, siis moka otsast mainiti et ARK-le ei pidavat see paberite jagamine meeldima (nö. turukaitse) - sellepärast ARK-st sinna margiesindusse kohe saadetaksegi, teades, et nagunii on jälle tühjad pihud...

Kasutaja avatar
000000
Guru
Postitusi: 606
Liitunud: L, 30 Juun 2012 01:12:50 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#8 Postitus Postitas 000000 » N, 05 Mär 2015 14:49:28 +0300

... et nagu mismõttes "turukaitse"... mispidi see arki sisuliselt kotib? :shock:
'95 Impreza winterbeater
'15 Toyobaru
ex 96'GT
ex '08 STi prodrive

Kasutaja avatar
sulapekk
Guru
Postitusi: 1078
Liitunud: K, 17 Mai 2006 16:08:48 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#9 Postitus Postitas sulapekk » N, 05 Mär 2015 15:40:48 +0300

Ilmselt jääb selle taha, et lihtsalt ei viitsita "ülemäära palju" tööd teha :D
MY09 STi

Kasutaja avatar
aaro
JDM
Postitusi: 738
Liitunud: K, 08 Okt 2008 23:16:34 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#10 Postitus Postitas aaro » R, 06 Mär 2015 10:35:48 +0300

Minu kõrvu jõudis just info lõunanaabrite maalt. Ümbertõstetud auto vaadatakse ekspertide poolt üle (kusjuures see on tasuta) ja kui nemad kiidavad ümberehituse heaks siis läheb arvele ja no problem. See ei ole ametlik info, vaid suusõnaline uudis.
'98 STi Type-R V-Limited
'08 Legacy Diesel
'06 OBK 2.5i
ex. 08 Legacy 2.5i
ex. '98 STi Type-RA V-Limited

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#11 Postitus Postitas vaska » R, 06 Mär 2015 11:16:35 +0300

aaro kirjutas:Minu kõrvu jõudis just info lõunanaabrite maalt. Ümbertõstetud auto vaadatakse ekspertide poolt üle (kusjuures see on tasuta) ja kui nemad kiidavad ümberehituse heaks siis läheb arvele ja no problem. See ei ole ametlik info, vaid suusõnaline uudis.
Ehk kui Läti ARK selle heaks kiidab siis on kohalik ARK sunnitud EU siseselt asja aktsepteerima ja kogu piinlik kiun sumbub eos?
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

swrt
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 366
Liitunud: N, 24 Nov 2005 14:36:22 +0300

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#12 Postitus Postitas swrt » R, 06 Mär 2015 11:37:47 +0300

Ja kui auto on jdm siis nõutakse ka veel üksiktüübi kinnitust ARKi registreerimisel, mis sest et EU number ees. Ka nagu ei klapi jälle asi ja oleks vastuolus direktiiviga

Kasutaja avatar
Deepmaan
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 477
Liitunud: L, 15 Dets 2012 12:04:14 +0300

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#13 Postitus Postitas Deepmaan » R, 06 Mär 2015 12:29:32 +0300

vaska kirjutas:
aaro kirjutas:Minu kõrvu jõudis just info lõunanaabrite maalt. Ümbertõstetud auto vaadatakse ekspertide poolt üle (kusjuures see on tasuta) ja kui nemad kiidavad ümberehituse heaks siis läheb arvele ja no problem. See ei ole ametlik info, vaid suusõnaline uudis.
Ehk kui Läti ARK selle heaks kiidab siis on kohalik ARK sunnitud EU siseselt asja aktsepteerima ja kogu piinlik kiun sumbub eos?

Kiun ei sumbu, minupoolt vaadatud masinal oli Läti ekspertiisi paber olemas, käisin koopiaga arkis. selle peale vastati, et neid see paber ei huvita kuna meil teised nõuded ja seoses sellega ka Eestis ekspertiisi vaja, või garantiikirja maaletoojalt. Lisaks on variant, et ma olen ise midagi ümber teinud ja Läti paber võib olla kehtetu tänu sellele.

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Ümbertõstetud rooliga auto välisriigist.

#14 Postitus Postitas vaska » R, 06 Mär 2015 13:28:20 +0300

Mina isiklikult võtaks probleemi tekkimisel juristi käekõrvale ja hakkaks tähti sõnadeks ja siis mõtestatud lauseteks kokku kleepima. Eestlane tundub olevat selline bürokraatlik olend, kes kuidagi ei suuda vastutust võtta ja kui ta täpselt aru ei saa, mida temalt tahetakse siis nõus kasvõi surnuks plõksima, et mitte mõelda ja vastutada mõttetöö vilja eest. Juristiga tanki mängides saad lõpuks oma tahtmise, järgmine hädaline peaks sellest julgust juurde saama - ometi käiakse samade paberimäärijate juures täpselt samade teemadega ja suurem osa ei viitsi lihtsalt seda tähenärimist läbi hammustada.
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Vasta