Hea pakkumine ...

Kui on midagi tähtsat kuulutada.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Hea pakkumine ...

#1 Postitus Postitas Nip » K, 11 Mär 2009 16:41:01 +0300

Ahhoi,

Et kõik ausalt ära rääkida pean alustama algusest :)

Nimelt on vaja vabatahtlikke, kes oleks nõus oma autoga eksperementeerima. Vähemalt 1 turboauto ja 1 vabalthingav. Soovitavalt väljalaskeaastast alates 2003.

Mis plaanis?
PMR Racing on ühe Itaalia "SUPERSPRINT" väljalaske tootja toodete maaletooja ja kavas on koos Tehnika Maailmaga korraldada test teemal, kas väljalase ikka annab autole hobujõude juurde ja kui annabki siis kui palju? Väidetavalt räägitakse 5%. Supersprint aga väidab, et hea väljalaske puhul on võimalik isegi rohkem saada.
Selleks on vaja katsejäneseid. Esmalt mõõdetakse autod originaal konditsioonis. Tulemus jäädvustatakse nii pildis, kui ka kirjas. Seejärel vahetatakse välja väljalaskesüsteem ning mõõdetakse uuesti. Ka see tulemus jäädvustatakse nii kirjas, kui ka pildis.

Täna on olemas 1 katsealune (BMW M3) mille omanikuks on Kaido Soorsk.

Mis selleks tegema peab?
Kuna tasuta lõunaid ei ole siis ka väljalase ei saa olema tasuta. Saame teha pakkumise maaletooja hinnaga ehk hinnaga, millega mina neid kätte saan. Soov peab olema konkreetne ehk ma ei tahaks hakata lihtsalt pakkumisi vorpima :)

Hinna indikatsioon oleks alljärgnev:
Subaru Impreza WRX ja STi täis jooks (kollektor, downpipe + kat, kesktoru ja tagumine paun) maksab ligikaudu - 30keek
Vabalthingava impreza väljalaske kogu komplekt maksab ligikaudu - 20-25keek

See, kes leiab, et tema autole ja omanuiku rahakotile on see igati OK pakkumine siis andke oma soovist mulle teada ja lepima asjades ja ka hinnas eraldi kokku. Võibolla soovitakse ainult ühte detaili aga mitte tervet jooksu!
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Re: Hea pakkumine ...

#2 Postitus Postitas Nip » L, 14 Mär 2009 00:53:36 +0300

Väike hinnavalem siis:
Subaru Impreza STi 2006 (WRX)

Kollektor (96.18.01) - 1153 EUR
Downpipe + Cat (96.23.21) - 1298 EUR
Kesktoru (96.16.13) - 200 EUR
Tagumine pütt - (96.04.44) - 413 EUR

PS. Hinnad ei sisalda käibemaksu!

Pakkumine:
1. Kogu komplektilt saan teha ühele võtjale allahindlust 40%
2. Kui aga võtta üks detail siis saan teha allahindlust 20%

Siia lisandub transport mis orienteeruvalt on 120-150EUR +km

Siit lingilt on näidatud Dynotest, mis on tehtud tehases endas Dyno test
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

swrt
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 366
Liitunud: N, 24 Nov 2005 14:36:22 +0300

Re: Hea pakkumine ...

#3 Postitus Postitas swrt » P, 15 Mär 2009 11:05:32 +0300

ostma ei hakka aga hinnapoolest peaks see titaanist olema.fakt on see et 12000 eek sumps töötab täpselt sama moodi

Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Re: Hea pakkumine ...

#4 Postitus Postitas Nip » P, 15 Mär 2009 11:14:21 +0300

Võibolla, kuid millegipärast rallimaailmas ei kasutata 12keek maksvaid väljalaskeid. Seega sinu väide, et 12 keek maksev väljalase teeb sama asja ära on vale.
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

swrt
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 366
Liitunud: N, 24 Nov 2005 14:36:22 +0300

Re: Hea pakkumine ...

#5 Postitus Postitas swrt » P, 15 Mär 2009 12:03:52 +0300

Üks asi on tänavasõit ja üks asi on rallisõit.Sellest tulenevalt materjal ja vastupidavus.Kui odaval asjal on identne kuju,siis mis peaks seal teistmoodi olema.Samuti on rallikatel anti-lag.Pole kunagi näinud ralliautodel veel sellist pütti all.Selles ma ei kahtle, et see on väga hea aga olenebki auto otstarbest.Näiteks ringrajale ma pakun

Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Re: Hea pakkumine ...

#6 Postitus Postitas Nip » P, 15 Mär 2009 12:17:03 +0300

Eestis ei ole tõesti kellelgi neid alla pandud välja arvatud ühele ringraja BMW'le.
Mis puudutab tehnilist külge siis osati on kasutatud supersprindil teist lähenemist väljalaskele, et saavutada heitgaaside paremat voolavust ning teha ka väljalase ise kergemaks. Kergemaks saab väljalaset teha ainult kindlatest kohtadest.
Veel, mis väljalaske puhul head tulemust näitab on keevitustööd. Õmblused on nii seest, kui ka väljast väga siledad. Ka sealt, kus on loomupäraselt raske keevitada. Ma ei tea, kuidas nad seda teevad aga nii see on.

Kõik see kokku annab kvaliteedi ja paraku nagu me teame siis see maksab, kui kurat ... ehk kallis. Võibolla vale näide aga siis võiks Mersusi ka hakata Citroeni hinnaga müüma :) kuigi viimaste mersuda kvaliteet on tublisti alla käinud.

Kokkuvõvalt ma tahan öelda seda, et kes soovib kvaliteeti ja tulemust ning peiab, et rahakotile on see paras siis te peate selle väljalaske lihtsalt saama. Kedagi ei sunnita siin midagi otsustama ega ostma vaid see on siin üks võimalikest võimalustest soetada endale kvaliteet väljalase ja ma ütleksin, et pakkumine on siiski väga hea siin.
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

Kasutaja avatar
Andruzka
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 359
Liitunud: T, 26 Juun 2007 15:03:00 +0300

Re: Hea pakkumine ...

#7 Postitus Postitas Andruzka » L, 10 Okt 2009 20:25:36 +0300

mingeid testitulemusi ka on?
EX:Legacy GL/ Impreza GT/Outback H6/WRX STi 04.
OB 2009. Current OB 2002. G270&D4

Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Re: Hea pakkumine ...

#8 Postitus Postitas Nip » L, 10 Okt 2009 21:44:35 +0300

Kuna MASU on meile just sobival momendil peale tulnud siis testimine Eesti pinnal jäi ära :)
Küll aga on tootja oma koduleht testitulemusi täis
Iga klipi alt saab näha ka düno tulemusi erinevatele autodele.
Samas tootja palus kindlasti mainida, et täis tulemuse saab siis, kui vahetatakse välja kogu väljalaskesüsteem. Siit võib ridade vahelt välja lugeda ka kavala müügitriki ja samas on selles ütluses ka terake tõtt. Kuid otsustajaks pooleks jääb siiski rahakott ja paraku on see toode MASU ajal liiga kallis soetada. On ka erandeid muidugi :)
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

sakala84
Postitusi: 16
Liitunud: T, 18 Aug 2009 20:33:53 +0300

Re: Hea pakkumine ...

#9 Postitus Postitas sakala84 » P, 11 Okt 2009 21:58:41 +0300

Kes garantii annab? Kui väljalase on vahetatud ja seda 5% pole ning tulemus on samane nagu originaal väljalaskega, mis siis saama hakkab? :shock: Kui mingit garantiid pole, siis võib neid väljalaskeid iga küla sepp keevitama ja ulme hindadega müüma hakata ning saab veel tasuta testandmeid :roll:

Kasutaja avatar
Nip
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 297
Liitunud: P, 23 Sept 2007 21:54:17 +0300
Asukoht: SAKU
Kontakt:

Re: Hea pakkumine ...

#10 Postitus Postitas Nip » E, 12 Okt 2009 10:00:08 +0300

Sisuliselt on see lõputu teema ... Esimene tingimus, et tulemus poleks see, mida oodatakse, on auto enda tehniline seisund. Ütleme, et kui mootor on kohvi siis ei saadagi soovitavat tulemust - ei chippimise ega ka väljalaske vahetamise teel.

Kuid väljalaske kohapealt nii palju, et Supersprint jah lubab, et soovitav tulemus jääb 5% juurde. Olemas olevad dünograafikud, mis saidil neil väljas on näitavad, et tulemus ka sinna kanti kukub.
Ma ei kahtle turbomootoriga autode osas, et tulemust ei saavutata, kuid olen ise pisut skeptiline vabalthingavate autode osas. Siiski usun, et see on saavutatav.
Teisalt on Supersprint ettevõte, kes testib igat toodet enne kui see välja lastakse, mis kindlasti vähendab võimalust saada "FAKE" väljalase.

Kokkuvõtvalt on siin tegemist siiski ettevõttega, kellel on väga pikk teadmiste pagas ja kogemus. Samas ma usun, et iga küla sepp siiski HEA väljalaske keevitamisega hakkama ei saaks :D tegelikult ka :D
Meelidvad ilusad hobused ja eriti, kui neid on palju ...
PMR Racing OÜ
POWERFLEX | SUPERPRO | COBB | CUSCO | KW | BILSTEIN | MOTUL | TORQUE | ENDLESS | DODSON | ...
SKYPE: pmrracing

Vasta