Politsei uued masinad.

Igapäevase liiklemisega seonduv

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
klemmikas
Postitusi: 35
Liitunud: P, 24 Okt 2010 13:26:24 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#76 Postitus Postitas klemmikas » K, 04 Mär 2015 11:08:59 +0300

Ma siiski lisaksin, et eravärvides autod ja eravärvides riietes kiirusemõõtjad on minu arvates ka igati ok.
Ka see toimib ennetustööna, sest inimestes suureneb siis vahelejäämis hirm, nad ei tea iial, kus nende kiirust võidakse mõõta või nende liikluses sigatsemist märgata.
Eks eravärvides autosid jäetakse muidugi meelde ka, aga kõik ikka kõiki ei tea ja märgatakse ikka vähem.
Aga sellega olen igati nõus, et mida rohkem politseid märgatakse liikluses, seda vähem tekib soovi seadust rikkuda.
Minu arvamus jääb ikkagi selliseks, et kõik mida ma siin teemas olen rääkinud on vajalik korralikuks liiklusjärelvalveks.

Ega soomes ilmaasjata, siis see Volvo T4 ei olnud.

Lisaksin veel, kui sa oled liikluses korralik, siis ei pea sa kartma ka ülikorralikku järelvalvet.
Ma sooritan ka möödasõite ning ületan möödasõitudel natuke kiirust, kuid null trahvi kiiruse eest, politseiniku käest.
Kiiruskaamera käest olen tõesti korra saanud, aga see teine olukord ja ei ütlegi ma midagi selle kohta, tunnistan oma viga.

Eks asja saab ka nii võtta, et kellel on soov sõita kiiremini, sellel tuleb arvestada ka teatavate maksudega, riigile.

Kasutaja avatar
Andy
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 122
Liitunud: P, 17 Veebr 2008 00:44:30 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei uued masinad.

#77 Postitus Postitas Andy » K, 04 Mär 2015 23:51:04 +0300

Kuule klemmikas, ma panen su nüüd täitsa "hõõguma"!
Liiklushuligaanid ja nendega võitlemine (olgu siis preventsioon või juba tagajärg) on ainult väikene osa politsei igapäevatööst. Politsei tegeleb ju saja muu ja võibolla, et isegi tähtsama asjaga kui seda on mingi rullnoka kinnisaamine kusagil maanteel. Olgu nendeks sajaks muuks ülesandeks siis varavastased kuriteod või hoopiski, hoidku meid kõiki ükskõik milliste isikuvastaste kuritegude eest. Viimased on tihtilugu ikka oluliselt kurvemate tagajärgedega, kui liikluses toime pandavad seaduserikkumised ehk ... - Kas ei lähe kogu see asi väga kreeni, kui Tallinn - Tartu mnt-l on (klemmika arusaamade järgi) kord majas, aga Lasnagorskis ajavad poisikesed teineteist mööda hoovi nugadega taga ja keegi ei tee teist nägugi?!

Klemmikas, sinu nägemus Politseiriigist Eesti nüüd ja praegu siia teretulnud!

Moded, aeg on vist teha eraldi teema: "klemmika eri" ....
Sry, but offtopic anyway!
PS Kus mu südametabletid jäid ...?
real-time Forester XT 2.0 CVT MY16
&
ex Forester 2.0 CVT MY13
&
ex Impreza 2.0R Sport AT MY08
&
ex Legacy 2.5 STW AT MY04

Kasutaja avatar
Tubaru
JDM
Postitusi: 3577
Liitunud: E, 06 Juun 2011 17:18:43 +0300
Asukoht: Pärnu

Re: Politsei uued masinad.

#78 Postitus Postitas Tubaru » N, 05 Mär 2015 00:36:20 +0300

Pilt
07/XT->08/2.0D->07/XT->05/H6 mt->06/OBK 2.5->04FSTI->04XT->2010/OBK3.6L+08/STI

Kasutaja avatar
raks100
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 247
Liitunud: L, 21 Sept 2013 21:53:05 +0300
Asukoht: Aespa(Kohila vald)

Re: Politsei uued masinad.

#79 Postitus Postitas raks100 » N, 05 Mär 2015 01:10:47 +0300

Kuule klemmikas aitab küll nüüd :lol:
Mina küll ei kavatse maksta rohkem tulumaksu sellepärast et sina endale kiiret ja uut ameti autot ei saanud ning nüüd solvunud oled. Eks muidugi ole fancy-mas autos parem staabis burksi süüa, eks ma saan aru jah, aga noh, kõike siiski mõistuse piires eks.
Mulle tundub et sa oled miskise perefoorumi vms subaru clubi-ga sassi ajanud. :mrgreen:
Subaru Outback H6 3.0 2004a. /Ex
Subaru Forester S Turbo 2000a./Ex
Subaru Impreza GT 1995a. /Praegune

klemmikas
Postitusi: 35
Liitunud: P, 24 Okt 2010 13:26:24 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#80 Postitus Postitas klemmikas » N, 05 Mär 2015 10:10:45 +0300

Ma ei tööta PPA-s.

Kuid seda ma just räägingi ju, et 30 lisapatrulli, tagaks parema korra kogu riigis ja seda mitte ainult liikluses, vaid kogu teemas, millega tegelevad patrullpolitseinikud.
Liiklus on paratamatult üks tähtsamaid asju, meil hukkus liikluses eelmine aasta 78 inimest ja varasemalt oli neid rohkemgi.

Kui sa räägid varguste uurimisest jne, siis sellega tegelevad nagunii uurijad, mitte patrullid.

Kuid kui on rohkem patrulle, siis märkavad nad ka suurema tõenäosusega kuskil lööminguid ja nugadega ringi jooksjaid.
Ühtlasi on siis ka rohkem abijõude kiiresti tulemas, kui on vaja mõni suur lööming maha suruda.

Pealegi ei ole jutt Fancyst autost, vaid politsei töö jaoks, suutlikkust autost.
Tegelikult ennem ma tahaksin 30 lisapatrulli, kui võimsaid autosid.
Lisaks soovitan sul endale selgeks teha politseiriigi tähendus, antud hetkel ja ka 30 lisapatrulli puhul oleksime politseiriigist ikka väga kaugel.
Tegemist oleks lihtsalt korraliku politseijõuga, 30 lisapatrulli näol.

Kasutaja avatar
Tarmo
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 192
Liitunud: K, 25 Sept 2013 16:57:41 +0300
Asukoht: Tallinn-Tabasalu
Kontakt:

Re: Politsei uued masinad.

#81 Postitus Postitas Tarmo » N, 05 Mär 2015 10:51:24 +0300

klemmikas kirjutas:Tegelikult ennem ma tahaksin 30 lisapatrulli, kui võimsaid autosid.
Võtaks teema kokku nii, et olgu mis on, politsei peaks sõitma ikkagi Subarutega. Kui STI-de jaoks maksumaksja raha ei ole mõistlik kulutada, siis sobivad ka XV või Impreza.
EDIT: :)
Legacy TD 2013
Focus RS 2018

klemmikas
Postitusi: 35
Liitunud: P, 24 Okt 2010 13:26:24 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#82 Postitus Postitas klemmikas » N, 05 Mär 2015 15:16:55 +0300

Nagu ma ka eelpool ütlesin, võivad need osad võimsad politseiautod olla kasvõi subarud, mul peamine, et oleks kiired.
Ehk siis, mul pole võimsate subarute vastu midagi politseiautodena.
Aga lihtsalt rahaliselt oleks Skoda Octavia 1,8 132kw turbo, parem valik, mitte küll nii võimas, aga kui arvesse raha võtta, neid kannataks rohkem osta ja pidada ka, suuremal hulgal.
Aga muidugi, mida rohkem kiireid autosid seda parem.

Kui järsku võetaks vastu otsus, et nüüd on 50% politseiautosid Subaru Impreza STI-d ja selleks on ka raha kenasti võtta, mina oleksin ainult rahul asjaga.

Ma pean ühe ühe mürgise lausa ka muidugi ütlema, mulle meeldib Mitsubishi EVO :D

Kasutaja avatar
mart050
Guru
Postitusi: 528
Liitunud: E, 27 Okt 2008 15:07:59 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#83 Postitus Postitas mart050 » N, 05 Mär 2015 15:32:04 +0300

Puhtalt uudishimust, kuidas üldse siia foorumisse eksisid?
SR foorum oleks ju tunduvalt põnevam olnud...
19' Outback Summit
16' Forester XT
12' Legacy UA 2.5
06' Forester XT 5MT
01' Outback H6
01' Legacy 2.5 Limited

swrt
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 366
Liitunud: N, 24 Nov 2005 14:36:22 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#84 Postitus Postitas swrt » N, 05 Mär 2015 16:34:12 +0300

Mine käi ministeeriumis ja kurda muret, äkki korraldavad riigihanke, vihja Dubaid.
Pole mõtet nämmutada siin

Kasutaja avatar
000000
Guru
Postitusi: 606
Liitunud: L, 30 Juun 2012 01:12:50 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei uued masinad.

#85 Postitus Postitas 000000 » N, 05 Mär 2015 16:57:47 +0300

Ma usun, et sellega nõustub igaüks, et kui on "valve" iga nurga peal ja patrulle ohtralt liikluses ringi sõitmas, siis on ka autojuhid hoolsamad ja rohkem valvel. Aga miks ma peaksin selle eest lisaraha riigile maksma?

Siiski, teema algas sellest, et herr. klemmikas nõudis kõva häälega patrullidele hulgaliselt võimsamaid autosid. See on paraku vaid tagajärgedega tegelemine, nagu siin korduvalt on mainitud. Meie riigis on juba küllaltki tõhusalt tegeletud liiklusohutuse tagamiseks meetmete rakendamisega - trahvid on tavakodaniku jaoks üsna kõrged, kaamerad on tee äärde paigaldatud jne. Samuti on muudetud seadust, et auto omanik on alati vastutav, olenemata sellest kas tema oli roolis või mitte, sest tema peab teadma ja "liikluspäti" välja andma või vastutuse oma kaela võtma.

Kõik need meetmed on piisavad selleks, et karistusi jagada ja piirata huligaane :lol: kellel vähegi mõistus peas ja saab aru, et kätte saadakse ta kasvõi kodus. Kas valenumbritega sõitmine on tõesti massiline probleem või harv juhus? Ma väidaksin, et pigem küllaltki harv nähtus. Millega on õigustatud patrullidele võimsamate autode soetamine ja ülalpidamine? Igapäevane liikluses ringi vuramine on tänaste kütusehindade juures vägagi arvestatav lisakulu. Oleme ju e-riik, kõike saab palju efektiivsemalt korraldada ja sama tulemuse saavutada. Lõppkokkuvõtteks, täiskasvanud inimest (olgu selleks siis mingi totaalne mõrapeast liiklushuligaan) ei muuda ei see ega too... ta lihtsalt käitub samamoodi edasi ja laseb kõigile suure kaarega. Ma julgen väita, et siin foorumis on pigem tavalised entusiastid, nii, et see nn. "nõiajaht" mida klemmikas üritab korraldada, ei saavuta eniveis mitte midagi muud kui ajutine postituste arvu tõusmine, sest selline sõnavõtt ja korrutamine on siiski puhtalt trollimine (provokatsioon). Well done! Said hakkama, võta küpsist tõesti.

Ma küsin veelkord, et klemmikas, miks sa kordad sama mantrat järjepidevalt? Siin on veel üsnagi rahulikud foorumlased, paremat ja energilisemat vastukaja saaksid pigem SR foorumis, mine proovi seal ka. ;)

ps. Miks alati tuuakse laia loosungina välja, et ainult kiiruse ületamine on otsene kurja juur ja kõigi õnnetuste põhjustaja? Ma arvan, et kogu uuringute ja analüüside aur on väheke vildakalt kaldu ainult ühes suunas. Ning vastavalt siis patrullid trahvivadki ainult kiiruseületajaid ja punase tule eirajaid. (jätame siinkohal kõrvale riigikassa ja ette antud normide täitmise) Tegelikult on liikluses palju muudki väga ohtlikku, millele nagu tähelepanu üldse ei pöörata. Näiteks autojuhid, kes eiravad kõiki muid asju ja suudavad liigelda väga ohtlikult ka ilma kiirust ületamata. Sõna otseses mõttes kadedad või lollid ja ainult muretsevad, et trahvi ei saaks, aga teistele liiklejatele keeraks kohe meelega pidevalt. Vot sellised tuleks kohustuslikus korras psühhiaatria osakonda kontrolli saata.
klemmikas kirjutas: Enamus möödasõite on põhjustatud eelnevast kiiruseületamisest, sooviga veel kiirust ületada.
come again? o.O kus p*rsest see statistika imetud on?
'95 Impreza winterbeater
'15 Toyobaru
ex 96'GT
ex '08 STi prodrive

klemmikas
Postitusi: 35
Liitunud: P, 24 Okt 2010 13:26:24 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#86 Postitus Postitas klemmikas » N, 05 Mär 2015 18:05:49 +0300

Kuidas ma siia sattusin? Google otsinguga.

Muideks, kui tekiks minu soovitud 30 lisapatrulli, siis ilmselt peaksin ise ka veidi gaasi tagasi laskma, aga see oleks üsna vähe ja mind see ei häiriks, kohaneksin kiiresti hea liiklusjärelvalvega ja oleksin sellega väga rahul.
järelvalve ongi ennetustöö, nagu ka enne olen öelnud.

Kasutaja 00000, sinu väidetele olen ma vastuväited siin teemas juba öelnud, ei hakka neid kordama, sinu jutt aga viitab väga sellele, et sa ei ole korralik liikleja.
Kiirus on kõige sagedasem õnnetuste põhjustaja ja ka kõige rängemate, sellele järgneb hooletus.
Samuti hoolimatus.
Pealegi, teeb politsei trahvi erinevate rikkumiste eest ja rohkem patrulle, märkaks ka neid teisi rikkumisi.
Iga nurga peal politsei on ilmselge liialdus, 30 lisapatrulliga sellist olukorda ei saavuta.
Kusjuures, mina ei oleks rohkem midagi öelnud, kui siin mõned poleks hakanud vastu vaidlema.
Korralikku liiklejat politsei ei häiri.
Kuid sul 00000 on tüüpiline rikkuja jutt, stiilis jätke mind rahule, minge trahvige kedagi teist, millegi muu eest.
Sinusugused arvavad alati, et neile ei tohi trahvi teha ja nende rikkumine pole mingi rikkumine, alati on kõik teised suured rikkujad, kellega tuleb tegeleda.


Ah, et tulid selle väite kallale, et enamus möödasõite on põhjustatud eelnevast kiiruseületamisest sooviga veel kiirust ületada?
Ah et tahad tõestust? Vaata enda otsa, enda sõidukiirusi, siis räägime edasi, samuti jälgi, mis maanteedel toimub.

Sellest tulevad ka paljude jutud, nagu massiliselt venitaks teedel, kuna nad ise ületavad lihtsalt kiirust ja sestap jäävad paljud korralikud liiklejad jalgu neile.

Rullnokad teevad rohkelt avariisid, korralikud liiklejad elu jooksul ülivähe.
Olen oma elu jooksul kõvasti rullnokki näinud ja nendega suhelnud ja neil on alati ühine nimetaja, suured kiirused, palju ohtlikke olukordi ja rohkelt avariisid, kasvõi väikseid mõlke kriime autole, aga siiski kiirusest ja hoolimatusest tingituna.
Olen rullnokkade käitumist kaua uurinud ja seda analüüsinud, seetõttu ka tean ,kuidas nad mõtlevad ja kuidas nad liiklevad.
Samuti on neil rohkelt trahve.

00000, kas sa ei ole mõelnud, et ehk tunnistaks oma rikkumisi, maksaks rahuga oma trahve ja ei süüdistaks oma vigades teisi? Julged teha, julge ka tunnistada.
Kui sul on soovi politsei või liikluse teemal pikemalt arutleda, siis minu foorumi postkast on sinu kirjadele avatud.

Siin ka reporteri tehtud test, mis kiirustel, siis sõidetakse.

http://www.reporter.ee/2012/05/16/piirk ... hoia/feed/

Kasutaja avatar
tiriliri
Subaruaff
Postitusi: 87
Liitunud: T, 21 Okt 2014 20:31:44 +0300
Asukoht: Rakvere

Re: Politsei uued masinad.

#87 Postitus Postitas tiriliri » N, 05 Mär 2015 19:07:29 +0300

Kust tuleb selline ülbus? Tulla siia foorumisse ja esimese asjana hakata teisi paika panema. Kust tuleb arvamus et 000000 oma rikkumisi ei tunnista (kui neid üldse on) ega trahve maksa.
Legacy `05

klemmikas
Postitusi: 35
Liitunud: P, 24 Okt 2010 13:26:24 +0300

Re: Politsei uued masinad.

#88 Postitus Postitas klemmikas » N, 05 Mär 2015 19:21:24 +0300

Loe tema postitused mõttega läbi.
Minu puhul on ülbusest asi väga kaugel, pealegi ütlesin ma, et tema jutt viitab, ma ei öelnud midagi kindlat.

Kasutaja avatar
000000
Guru
Postitusi: 606
Liitunud: L, 30 Juun 2012 01:12:50 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei uued masinad.

#89 Postitus Postitas 000000 » N, 05 Mär 2015 19:27:15 +0300

klemmikas kirjutas: Kasutaja 00000, sinu väidetele olen ma vastuväited siin teemas juba öelnud, ei hakka neid kordama, sinu jutt aga viitab väga sellele, et sa ei ole korralik liikleja.
Kiirus on kõige sagedasem õnnetuste põhjustaja ja ka kõige rängemate, sellele järgneb hooletus.
Samuti hoolimatus.
Pealegi, teeb politsei trahvi erinevate rikkumiste eest ja rohkem patrulle, märkaks ka neid teisi rikkumisi.
Iga nurga peal politsei on ilmselge liialdus, 30 lisapatrulliga sellist olukorda ei saavuta.
Kusjuures, mina ei oleks rohkem midagi öelnud, kui siin mõned poleks hakanud vastu vaidlema.
Korralikku liiklejat politsei ei häiri.
Kuid sul 00000 on tüüpiline rikkuja jutt, stiilis jätke mind rahule, minge trahvige kedagi teist, millegi muu eest.
Sinusugused arvavad alati, et neile ei tohi trahvi teha ja nende rikkumine pole mingi rikkumine, alati on kõik teised suured rikkujad, kellega tuleb tegeleda.
Loll jutt suhu tagasi. Kiirus ei põhjusta mingeid hädasid, järsk seisma jäämine on see mis tagajärjed toob. Kiirust ületatakse massiliselt iga päev, statistika järgi peaks meil olema siis 1000x rohkem hukkunuid või kannatanutega õnnetusi päevas... kus need on? Mõtle natuke laiemalt kui ainult oma pähe õpitud teksti põhjal. ;)

See selleks, nüüd kohe näha millise udupeaga meil täpselt tegemist on. Tundub, et sa ei olegi lihtlabane troll, vaid tõemeeli oled peast soe. :D Esiteks ei loe sa mida teised kirjutavad, või vähemalt ei küündi sa sellest jutust aru saama ja teiseks lahmid ikka sama jura edasi ja kipud teiste üle kohut mõistma ilma, et teaksid kasvõi ühtegi fakti. :mrgreen: maailmaparandaja sündroomi kõige haiglasem variant...

Kordan veelkord, mul ei ole rikkumisi, ka ei ole mind erinevatel põhjustel viimase aasta jooksul rohkem kui 2 korda plaanilise kontrolli käigus peatatud. Kus on su loogika ja süüdistused nüüd?

Mul on load juba 15 aastat ja kusjuures kogu selle aja jooksul pole ma kiiruse ületamise tõttu ühtegi avariid põhjustanud. Kus su statistika nüüd on?
'95 Impreza winterbeater
'15 Toyobaru
ex 96'GT
ex '08 STi prodrive

Kasutaja avatar
000000
Guru
Postitusi: 606
Liitunud: L, 30 Juun 2012 01:12:50 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei uued masinad.

#90 Postitus Postitas 000000 » N, 05 Mär 2015 19:48:47 +0300

klemmikas kirjutas: Ah, et tulid selle väite kallale, et enamus möödasõite on põhjustatud eelnevast kiiruseületamisest sooviga veel kiirust ületada?
Ah et tahad tõestust? Vaata enda otsa, enda sõidukiirusi, siis räägime edasi, samuti jälgi, mis maanteedel toimub.
Sa oled vist päris soe peast? :mrgreen: Või lihtsalt loll? Ma ei oska isegi parima tahtmise korral mingit muud loogikat sellises väites näha.

Möödasõite tehakse päevas korda miljon, ja kus sa võtad, et alati kiirust ületatakse selle käigus? Et kõik teevad möödasõite sellepärast, et on paadunud liiklushuligaanid kellel on jube kiiruseületamise nälg? W.T.F.???
klemmikas kirjutas: Sellest tulevad ka paljude jutud, nagu massiliselt venitaks teedel, kuna nad ise ületavad lihtsalt kiirust ja sestap jäävad paljud korralikud liiklejad jalgu neile.
Kes selliseid jutte mainis? Sina levitad neid, et õigustada kui maanteel meelega m*nni mängid? Ja olen sinusuguseid näinud küll, kes venivad 80'ga sirgel teel ja siis kui keegi mööda hakkab sõitma vajutad lapatsi põhja. Kas sa ei arva, et see on samasugune liiklusohtliku olukorra tekitamine?
klemmikas kirjutas: Rullnokad teevad rohkelt avariisid, korralikud liiklejad elu jooksul ülivähe.
Olen oma elu jooksul kõvasti rullnokki näinud ja nendega suhelnud ja neil on alati ühine nimetaja, suured kiirused, palju ohtlikke olukordi ja rohkelt avariisid, kasvõi väikseid mõlke kriime autole, aga siiski kiirusest ja hoolimatusest tingituna.
Olen rullnokkade käitumist kaua uurinud ja seda analüüsinud, seetõttu ka tean ,kuidas nad mõtlevad ja kuidas nad liiklevad.
Samuti on neil rohkelt trahve.
Mis need rullnokad siia puutuvad? Igal pool on ekstreemsusi ja kui mingi paadunud kriminaal kuskil kuritegusid sooritab siis automaatselt tõmbad nende ja sulle ebameeldiva või vastu argumenteeriva isiku vahele võrdusmärgi? Sa natuke liiga julgelt ei lahmi või üldse aru ei anna endale mida näppudest välja ajad?
klemmikas kirjutas: 00000, kas sa ei ole mõelnud, et ehk tunnistaks oma rikkumisi, maksaks rahuga oma trahve ja ei süüdistaks oma vigades teisi? Julged teha, julge ka tunnistada.
Kui sul on soovi politsei või liikluse teemal pikemalt arutleda, siis minu foorumi postkast on sinu kirjadele avatud.

Siin ka reporteri tehtud test, mis kiirustel, siis sõidetakse.

http://www.reporter.ee/2012/05/16/piirk ... hoia/feed/
Esiteks, mul ei ole rikkumisi, ega trahve mida maksta. Vabanda, et kõigutan sinu teooriaid ja ei allu sellisele maailmapildile mida sa ette kujutad. Teiseks, ei tänan, mul pole mitte vähimatki huvi oma postkasti su tühjale jutule avada, sest ma olen aru saanud, et sa pole päris adekvaatne argumenteerija. Kolmandaks, see reporteri viide tõendabki just ilmekalt minu väidet, et kiiruse ületamine ei tapa kedagi, muidu meil oleks kordades rohkem hukkunuid ja kannatanuid, sest kiirust ületatakse massiliselt ja kogu aeg. Su teooriad ja mõttekäigud ei klapi reaalsusega.

EDIT: nagunii tuleb lõpuks välja, et keegi siit foorumist on niisama ajaviiteks uue kasutaja teinud, et foorumisse elu juurde tekitada? :twisted: :mrgreen:
Viimati muutis 000000, N, 05 Mär 2015 19:56:32 +0300, muudetud 1 kord kokku.
'95 Impreza winterbeater
'15 Toyobaru
ex 96'GT
ex '08 STi prodrive

Vasta