minu OB12 2.5 CVT

Kasutajate autode tutvustused. Võimalik liigutada postitus klubiliikmete autode alla

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
marek906@hot.ee
Subaruaff
Postitusi: 52
Liitunud: N, 07 Veebr 2008 20:55:29 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#16 Postitus Postitas marek906@hot.ee » K, 07 Nov 2012 21:18:08 +0300

Neid CVT kaste on kindlasti läinud aga kordades vähem kui MT kaste. Aga see on salainfo :wink:

obkinc kirjutas:
cpuboy kirjutas:3.6 omab ka käigukasti, mitte seda rolleri variaatorit. Millega on kõvasti mugavam sõita ja talv ning variaator pole küll eriline kooslus.
Heli osas, ei anna väga suurt rolli kui panna ustesse isolatsiooni, kui ka uued kõlarid. See peaseade on alla igasugust arvestust ning kui midagi üldse teha siis otsida sellele alternatiiv.
Huvitav kas on kellelgi kusagilt infot või kokkuvõtet näiteks Eestist et kui palju variaatorijamasid ette on tulnud. Auto on ju 2010 aastast tänaval, seega paar head talve juba käigus ning agaramatel kindlasti 150K ringis kelladel ees. On mõni Autospiriti või Mariine mees saladusi avaldanud??

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#17 Postitus Postitas 555qwerty » N, 08 Nov 2012 09:39:15 +0300

marek906@hot.ee kirjutas:
obkinc kirjutas:
cpuboy kirjutas:3.6 omab ka käigukasti, mitte seda rolleri variaatorit. Millega on kõvasti mugavam sõita ja talv ning variaator pole küll eriline kooslus.
Huvitav kas on kellelgi kusagilt infot või kokkuvõtet näiteks Eestist et kui palju variaatorijamasid ette on tulnud. Auto on ju 2010 aastast tänaval, seega paar head talve juba käigus ning agaramatel kindlasti 150K ringis kelladel ees. On mõni Autospiriti või Mariine mees saladusi avaldanud??
Neid CVT kaste on kindlasti läinud aga kordades vähem kui MT kaste. Aga see on salainfo :wink:
Ehk tead ka rääkida mis vanuses autodel need kasti probleemid on olnud ja millised probleemid on levinumad ?

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#18 Postitus Postitas 555qwerty » L, 01 Dets 2012 00:08:03 +0300

Esimesed lumesõidud tehtud.

Päris esimene kogemus oli siis kui esimene lumetorm see aasta tuli. Tartust õhtul Tallinnase sõit võttis aega 3 ja pool tundi :) Õnneks said sama päeva lõunal talvekad alla ja vähemalt osa riske oli pikal sõidul vähendatud. Tõenäoliselt oleks saanud linna kiiremini aga igaks juhuks sai teepervel seisjaid kontrollitud. Samal ajal tulid tallinna suunalt vastu koguaeg mõnusad rivid. Hiljem kuulsin, et sellel suunal sai tartusse 4 tunniga. Nähtavus oli mõnus... 80 meetrit.

Tänane päev oli suhteliselt samasugune aga õnneks möödus linnas. Tean, et 2 kolleegi sõitsid täna tartusse ja tartus plaanitud kella 10 ajal oli vist vaid 50% teest läbitud :) Huvitav seik minu päevast oli see, kui keerasin ühes parkla taganurgas autot ringi ja hetk hiljem mulle järgnenud väike auto jäi korraks sinna kinni. Ei saaks öelda, et kahjurõõm aga ... kudiagi hea meel oli mõelda, et ma ei pidanud ise kiirel päevasel ajal kusagil kaapimisega vaeva nägema.

Küll aga viis lume tulek uute mõteteni. Tunnen huvi kas keegi teeb kusagil ka subarule sõidutreeninguid ? Iga auto on erinev ja iga 4 vedu on erinev. Siiani olen sõitnud esiveolistega ning väike hirm on uute võtete ees. Need pole veres ning situatsioonis võivad olla esimesed reaktsioonid valed. Hea oleks kui oleks kogenud subarusõitja kes oskaks nõu anda ja kellega saaks kusagil koos mõned korrad harjutamas käia. Mitte, et see lõbus poleks aga rohkem ikka turvalisuse kaalutlustel. Sarnane kogemus on varasemast ühest BMW uue autode demo üritusest ja sealt tekkis mõte, et võibolla on ka subarule sarnaseid asju eestis ? auto ostmise ajal jäid silma ka mõned sellised subaru üritused mujalt maailmast... nagu nt:
http://www.youtube.com/watch?v=mryGnENTsoI

vaatasin, et sellel teemal on eraldi teema ka foorumis olemas aga seal kahjuks läks jutt väga mujale... head nõuanded igal juhul oodatud.

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: minu OB12 2.5 CVT

#19 Postitus Postitas Duster » L, 01 Dets 2012 00:25:12 +0300

Sellise ürituse vastu oleks kindlasti paljudel huvi, kindlalt on väga harivad ühised talvised "paugutamas" käimised näiteks laitse rallypargis. Las talv võtab hoo sisse, küll subaristid ka sellele talvele vastu astuvad, kannatust natuke. Kui veidi tekitab hirmu suure autoga kuhugi rallirajale minek, siis ega keegi sind "joonetaha" ei aja ning midagi teha ei käsi, teadmisi ja huvitavat mölinat saab arvatavasti kuhjaga.
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#20 Postitus Postitas 555qwerty » N, 27 Dets 2012 04:58:02 +0300

Tahan natuke jagada rõõmu ja natuke toriseda.

Torin kõigepealt:
* parkisin auto parkimiskohale kus ühe esimese ratta alla jäi kerge ebatasasus. Ja kurjam - luuk käis selle peale nii viltu et ma kartsin, et murran midagi ära. Parkisin auto ringi ja asi paranes. Ikka tõeline sült :( kas kõik subarud on sellised? Mida saaksin teha auto kaitseks? Ei tahaks peale liisingu lõppu suunda kere remonti võtta... Autot ei kiusa aga normaalne see kindlasti pole. Peegelsiledat kohta naljalt ei leia. Huvitav mis veel sõiduajal toimub. Peaks mõne goPro filmima panema.
* luugi ja kere vahele koguneb jää mis kipub luugi avamist segama (kardan kahjustada keret). Kas on häid soovitusi? Mure tõsine sest eile oli kohutav kuulda kuidas jää murdus luugi amordi survel. Kahjustusi õnneks ei leidnud. Olen aga kuulnud, et osadel autodel on ka esi uksi sedasi jääga puruks murtud...
* kojameeste juurde koguneb jää mis sõiduajal koliseb:) kätte ka kõike ei saa - ikka jääb midagi ja vastik kolin kohe
* tagumised veljed koguvad koguaeg lund. Kui tartu mntl teised kraapisid klaasilt jääd siis mina käisin velgi lumest tühjaks kraapimas. 90 peal oli selline resonants ja rool tõmbles nagu vana gaz veokaga sõites. Peale puhastust asi paranes. Mõneks ajaks. Soovitusi?

Niisama:
* soojendjsega esiklaasi pole vist keegi asemele tellinud? Huvitav kuidas jäitega sõita on. Teisipäeval maanteel olin ikka mitu korda seisma jäämise piiril - puhur uhas täiega ja ei midagi. Korra aitas kui panin kylmale õhule - lõi vist jää lahti - aga rõõm oli yyrike - uus enam nii kergelt ei sulanud...
* ega keegi ei tea mis maksavad kõige lihtsamad lubatud led tuled koos paigaldusega? Vist ikka kallimad kui need tulede hacki lahendused mida hiljuti soovitati ? (Esinduses koos paigaldusega 200€). Led aga oleks minuarust parem lahendus - säilib kõik nagu tehasest ja ka automaat lylitused nii väljast kui salongist oleks kohe normaalne. Ei peaks koguaeg tuunima lyliteid salongi heleduse ja välis tuledega

Toredat:
* jube hea tunne kui juhtud teel olude sunnil vaalule sõitma ja tunned nagu sõidaks siledal puhtal teel. :) see kaub yle k6ik virina. Auto on s6itmkseks. Aga tore kui muud asjad ka korda saaks.

Kasutaja avatar
Tubaru
JDM
Postitusi: 3577
Liitunud: E, 06 Juun 2011 17:18:43 +0300
Asukoht: Pärnu

Re: minu OB12 2.5 CVT

#21 Postitus Postitas Tubaru » N, 27 Dets 2012 06:49:12 +0300

Seda kere "vedelat" olekut olen ma oma 08 Foresteril ka täheldanud ja kirunud. Eile suutsin end hange kinni sõita (kurikuulus diagonaalne kõikumine) ja, kui pagassi luuki hakkasin avama, vaatasin et nii paindes see masin, et ei avanegi ja pidin auto seest poolt labida välja kaevama.
Kusjuures 07 Foresteriga ei mäleta, et asi oleks nii hull old.
Arvan, et mingil määral aitab ehk, kui strutbarid lisada. Eelmise põlvkonna forekatele tehti ka taha luugi allaserva käivat mingit lisa "jäigestajat"
07/XT->08/2.0D->07/XT->05/H6 mt->06/OBK 2.5->04FSTI->04XT->2010/OBK3.6L+08/STI

Tiit
Guru
Postitusi: 1222
Liitunud: T, 25 Mär 2008 22:28:59 +0300
Asukoht: lõunaosariigid

Re: minu OB12 2.5 CVT

#22 Postitus Postitas Tiit » N, 27 Dets 2012 09:56:44 +0300

Kere pehmus peaks olema teoreetiliselt turvalisuse kaalutlustel tehtud, et enne salong võimalikult suure energia endasse võtaks ning siis salongi osa on eriti tugev, mis kaitseb reisijaid. Kui just Daciaga tegemist pole, siis kõigil uutel autodel on kered suhteliselt vedelad.
Kõik asjad saab õigeks, kui korrutada sobiva koefitsendiga.

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#23 Postitus Postitas 555qwerty » N, 03 Jaan 2013 18:44:13 +0300

võimalik, et turvalisuse kaalutlustel on tõesti vedelus... aga no see on ikka tõesti vedel :)

Kas muude asjadega kellelgi teisel pole probleemi olnud ? Lumi veljes ? Jää luugivahel ? Mõni hea trikk ? :) Õhuke silikoni kiht ? :)

Tiit
Guru
Postitusi: 1222
Liitunud: T, 25 Mär 2008 22:28:59 +0300
Asukoht: lõunaosariigid

Re: minu OB12 2.5 CVT

#24 Postitus Postitas Tiit » N, 03 Jaan 2013 19:04:35 +0300

Mul Corollal ol sama probleem - lund korjavad veljed.

Velgedele aitas korralik pigipesu ning vahatamine, et pind siledaks saada.

Sel aastal oli Foresteril ka probleem, et jää oli kogunenud luugi tihendi peale. Kuna sain auto suhteliselt sügis-talvel remondist allest kätte, siis korralikku pesu ei jõudnud teha. Varasemalt olen aga alati käinud need pinnad silikoonõliga üle. Jää mis sinna varem tekkis, on alati kergelt purunenud ja minema lennanud. See aasta ragises aga korralikult ja jääkraabitsal murdsin ka tüki välja et sellest jääst lahti saada.

Silikoonõlina kasutan paksu puhast õli, mitte neid aerosoolpudelisse pandud emulsioone, mis külmuvad veel paremini kui puhas tihend.
Kõik asjad saab õigeks, kui korrutada sobiva koefitsendiga.

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#25 Postitus Postitas 555qwerty » R, 11 Jaan 2013 22:37:52 +0300

Tiit kirjutas:Mul Corollal ol sama probleem - lund korjavad veljed.

Velgedele aitas korralik pigipesu ning vahatamine, et pind siledaks saada.

Sel aastal oli Foresteril ka probleem, et jää oli kogunenud luugi tihendi peale. Kuna sain auto suhteliselt sügis-talvel remondist allest kätte, siis korralikku pesu ei jõudnud teha. Varasemalt olen aga alati käinud need pinnad silikoonõliga üle. Jää mis sinna varem tekkis, on alati kergelt purunenud ja minema lennanud. See aasta ragises aga korralikult ja jääkraabitsal murdsin ka tüki välja et sellest jääst lahti saada.

Silikoonõlina kasutan paksu puhast õli, mitte neid aerosoolpudelisse pandud emulsioone, mis külmuvad veel paremini kui puhas tihend.
tänud. Proovin ka velje vahatamise ära. Millist silikon õli kasutasid ?

Tiit
Guru
Postitusi: 1222
Liitunud: T, 25 Mär 2008 22:28:59 +0300
Asukoht: lõunaosariigid

Re: minu OB12 2.5 CVT

#26 Postitus Postitas Tiit » L, 12 Jaan 2013 11:19:58 +0300

Kunagi õnnestus osta liitrine http://www.mayeri.ee/tooted/silikonioli ... 36,137,138
Sealt saab ikka mõnuga plödistada.
Kõik asjad saab õigeks, kui korrutada sobiva koefitsendiga.

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#27 Postitus Postitas 555qwerty » N, 24 Jaan 2013 00:32:26 +0300

Tsau,

Tahan veits subaru esindusi kiruda. Mul on täiesti kõrini, et ma pean käima igat Kuradi asja mangumas nagu väike laps. Mul pole aega ja tahtmist kusagil 3 korda oma soovi esitada.

Esimese hooga oleks isegi ostmata jäänud kuna lihtst keegi ei vaevunud viisakalt tegelema.

3 kuud tagasi rihtis üks tohlakas mu parema tagumise nurga ära oma peegliga ja pikki suuri vaidlusi erinevates instantsides on lõpuks ka kindlustuselt kinnitus remondi teostuseks ja esindusest ei sa ja ei saa remondi aega. Algul hinnati ära ilusti aga nüüd kõik kirjad lähevad must auku. Kurat küll, kas tõesti on palju oodata ?

Kusjuures päris paljud tuttavad on poole aasta jooksul öelnud, et ka neil jäi subaru klienditeeninduse pärast ostmata.

Kuidas te seda talute ?

wiirus77
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 404
Liitunud: K, 25 Nov 2009 17:00:03 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#28 Postitus Postitas wiirus77 » N, 24 Jaan 2013 08:59:20 +0300

Millisest esindusest juttu on? Mina veerenni esinduse kohta ei oska ühtegi halba sõna öelda, tuldud isegi rohkem mulle vastu kui oleks vaja olnud. Aga eks olukorrad ja inimesed on erinevad.

Kasutaja avatar
Andy
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 122
Liitunud: P, 17 Veebr 2008 00:44:30 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: minu OB12 2.5 CVT

#29 Postitus Postitas Andy » N, 24 Jaan 2013 17:20:23 +0300

wiirus77 kirjutas:Mina Veerenni esinduse kohta ei oska ühtegi halba sõna öelda, tuldud isegi rohkem mulle vastu kui oleks vaja olnud. Aga eks olukorrad ja inimesed on erinevad.
+1 :D
real-time Forester XT 2.0 CVT MY16
&
ex Forester 2.0 CVT MY13
&
ex Impreza 2.0R Sport AT MY08
&
ex Legacy 2.5 STW AT MY04

555qwerty
Subaruaff
Postitusi: 77
Liitunud: L, 09 Juun 2012 16:55:32 +0300

Re: minu OB12 2.5 CVT

#30 Postitus Postitas 555qwerty » N, 24 Jaan 2013 18:15:15 +0300

Andy kirjutas:
wiirus77 kirjutas:Mina Veerenni esinduse kohta ei oska ühtegi halba sõna öelda, tuldud isegi rohkem mulle vastu kui oleks vaja olnud. Aga eks olukorrad ja inimesed on erinevad.
+1 :D
ju mul siis pole vedanud. Või on vanad kogemused mujal niipalju paremad olnud, et olen ära hellitatud...

Vasta