awd probleem ?

Mootorid, hoorattad, sidurid, käigukastid, diferentsiaalid, dif.lukud ja palju muud huvitavat.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: awd probleem ?

#46 Postitus Postitas BlackRabbit » T, 10 Dets 2013 20:27:23 +0300

Duster kirjutas:....... Mina loen subaru automaadid libaveolisteks, sorry automaadimehed, turbokatel ja võimastel on asi veel peaaegu talutav, kuid tee või tina, sama pidamist ja arusaadavat juhitavust nagu manuaalide pideval veol neil ei ole. Ma ei taha öelda et subaru automaadid sitemad on kui mõnel teisel margil, kindlasti mitte, kuid kihutamiseks nad ei kõlba. Sai näiteks tubaru 2,5xt´d proovitud, no ei sõida ma selle masinaga poolt nii kiirelt kui enda vabalhingava kuudiga, millel manuaal kast on, seda loomulikult jääraja tingimustes.
Oot muidu sul asjalikud postitused kuid mida sa nüüd sellega öelda tahad :lol:
Võrdled automaatkasti manuaaliga ja paned selle taha võrdusmärgi?! Juba ainuüksi nimi automaatkast ei sobi siia võrdlusse.
Ja mis see nelikveosse antud hetkel puutub? Mina sooviks sildade lukustamist ikka väga harva ja Subaru veoskeem katab enamus keskmiselt raskemast maastiku vajadusest ära. Kui maastikule on automaat tavaoludes isegi parem valik, siis ringrajal ja jäärajal automaat kindlasti niipalju lõbu ei paku. Samas on automaat ütlemata mõnus igapäeva cruisimiseks ja miks ka kergemaks jääraja funniks.
Täpselt sama teema on ka esiveoliste ja tagaveolistega kui sa manuaali hakkad automaadiga võrdlema.

PS. Sinu vabalthingava manuaali jääraja kogemuse juurde võin öelda,e t olen tavalise 1,6se 2003 aasta kuudiga teinud WRXile samuti jäärajas ära. Aglusti, tehniline rada ja uued talverehvid olid märksõnadeks.
Viimati muutis BlackRabbit, T, 17 Dets 2013 20:55:30 +0300, muudetud 1 kord kokku.

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: awd probleem ?

#47 Postitus Postitas Duster » K, 11 Dets 2013 23:44:25 +0300

1. Ma ei võrdle seal automaati manuaaliga st me ei räägi käikude vahetamisest, mingitest läägadest jne vaid arutlus käib erinevate veoskeemide käitumise üle.
2. Mida sa tahad öelda antud lausega "Mina ei sooviks sildade lukustamist ikka väga harva"?
3. See arutlus ja võrdlus on varsti aasta vana, kus su tarkused ennem olid?
Mingisuguse elektroonika poolt otsustatav ja kõikuv veo vahekord, mis on automaatidel, teeb nendega sõitmise keerulisemaks, sest käitub erinevalt, 50:50 lukk käitub pea alati ühte moodi ja ei paku üllatusi, kui automaat oleks samuti 50:50, siis seda arutlust siin hetkel ei eksisteerikski.
Teema pealkiri on awd probleem, inimesel on probleem, aita parem see probleem lahendada. :D
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

cobravello
Postitusi: 21
Liitunud: T, 22 Okt 2013 11:25:56 +0300

Re: awd probleem ?

#48 Postitus Postitas cobravello » E, 16 Dets 2013 21:50:44 +0300

Duster kirjutas:Mine käi kadaka teelt nipponautost läbi, seal on lammutamiseks 2,5l automaat legacy, võimalik, et saad omale veovõlli sealt, kui ei saa, siis infot saad kindlasti.
Ja kui vähegi võimalik, siis võta vigane veovõll näppu.
Väike follow-up: vihje Nipponauto kohta osutus tõeseks, saingi sealt jupi kätte, müüja oli koguni nii lahke et viis jupi ise sinna töökotta ära kus mu auto seisis, ise skeemisin kõik telefonitsi ja raha sain ülekandega maksta. Väga positiivne kogemus, soovitan! :)

Vasta