Eesti Subaru Foorum :: subaruclub.NET

Vaata ja loe. Vaheta kogemusi või muljeta niisama.
Tänane kuupäev Teisipäev, 23 Okt 2018 09:26:48 +0000

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Sept 2018 07:33:25 +0000 
Eemal
Sõõrikujoonistaja
Kasutaja avatar

Kuna mitmed erinevad Subarud on minu käe ja teadmiste läbi juhtajule uue seadistuse saanud, siis teen eraldi teema, et uusi huvilisi leida.

Seadistan Subaru originaal juhtajusid. Ligipääs enamustele turbokatele aastast 2001 (Forester XT'd, Impreza WRX'd ja STI'd). Saan muuta paljusid erinevaid mootori tööd mõjutavaid parameetreid- wastegate klapi (turborõhu) juhtimine, rõhu tõstmine, pihustite suurus ja avanemisaeg, pöörete piiraja, õhukululugeja kalibreerimine (vajalik muudetud sisselaskesüsteemi korral), eelsüütenurga ja kütusesegu muutmine jpm. Teatud mudelitele on lisaks võimalik juurde lisada "ralli" funktsioone- stardiabi aka launch control, täisgaasiga käiguvahetus, anti lag, flex fuel (etanooli kasutamine), lülitist seadistuse muutmine, metanooli süsteemi juhtimine, õhukululugeja eemaldamine.

Originaal juhtaju seadistamise eeliseks on, et puudub suur väljaminek aftermarket aju ostmiseks. Peale ei kirjutata kuskil valmis tehtud seadistust, vaid igale autole tehakse vastavalt modifikatsioonidele uus, mis tagab parima võimaliku mootori efektiivsuse ja turvalise toimimise. Suureks plussiks on lisaks asjaolu, et originaal detonatsiooni andur jääb töösse, mistõttu detonatsiooni korral rakendatakse erinevaid mehhanisme, et mootor ka ebasoodsate (kehv kütus, ülekuumenemine jms) asjaolude kokkulangemisel tervena püsiks. Alati jääb võimalus algseadete taastamiseks.

Kuna Subaru mootorid on tehasest üsna rikka segu ning konservatiivse süütega, et mootor ka kehva kvaliteediga kütusega töötaks, siis on võimalik seadistamisega üksjagu mootori võimsust tõsta. Praktika on näidanud, et turborõhu tõstmise ning segu ja süütenurga muutmisega on võimalik saada vähemalt 50Kw jõu- ning 75Nm väändelisa, teatud mudelite puhul märgatavalt rohkem.

Eelpool loetletud mudelitel saan ka veakoodid välja kirjutada (nt EGR klapi, katalüsaatori või TGV eemaldamise puhul). Kes otseselt mootori võimsuse tõstmisest huvitatud pole, siis saab ka kontrollida, kas mootor töötab probleemivabalt (detonatsiooni olemasolu, kütusesegu, rõhu juhtimine jms).

Valik minu seadistatud Subarutest (kõik Virtualdyno graafikuga on minu seadistaud): http://www.subaruclub.net/foorum/viewtopic.php?f=5&t=11379
Manus:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 251.49 KB | Vaadatud 627 korda ]

Kel on huvi, võtke julgesti ühendust.

Tõnis
t6nis.org@gmailcom
566 82 812

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Sept 2018 12:25:42 +0000 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Lasin ka Tõnisel oma masina seadistada ja olen tulemusega väga rahul. Seadistamist teeb mees põhjalikult ja südamega (s.t. ta on ise ka reaalselt huvitatud tegemisest ja tulemusest, mitte ei tee seda rahavajadusest vms.)

Mina soovitan julgelt!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Sept 2018 11:40:03 +0000 
Eemal
Sõõrikujoonistaja

Tõnis on minu autot seadistanud juba üle aasta. Olen käinud korduvalt tema juures, sest tänu rahvasprintidele ja nende eripäradele on olnud mu sooviks muuta nii stardiabi, vähendada või siis suurendada võimsust jne. Iga kord olen saanud seda, mida soovisin, tegelikult isegi rohkem, sest Tõnis teab mootori elust rohkem kui mina ja korduvalt on ta esitanud küsimuse: "aga mis sa arvad kui teeks nii?" Loomulikult! :) ja tulemus on olnud alati parem kui oodata oskasin. Olen käinud ka veakoodide probleemiga tema juures ja see on päädinud sellega, et tema juurest ära tulles on olemas täpne varuosa kood, mille järgi katkine osa välja vahetada, ehk siis veakood eemaldatud ja kui uut osa vaja, siis ka kood mille järgi osta saan.
Ühesõnaga tahaks Tõnise kohta öelda ainult positiivset ja julgen soovitada, sest kindlasti saab asju paremaks teha, nagu ta ka ise teemas kirjutab.
PS! Viimase seade, mis ta minu autole peale pani näitas originaal mootori ja turboga rattast 222kw :shock:

EDU TÕNIS!!!!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Sept 2018 22:09:57 +0000 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Küll ma ei saa lugu tohututest jõunäitajatest rääkida (sest auto juba niigi natuke tehaseseadest võimsam ja juurde ei soovinud omal initsiatiivil), aga võin kinnitada, et teemaks olev härrasmees oli väga abivalmis seade üle vaatamisel ning temaatika arusaadavalt lahti seltamisel minule, kui täielikule võhikule.
Siit ka hindeks 5/5.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Sept 2018 22:34:48 +0000 
Eemal
Kasutaja avatar

Panen kah siia märgi maha, kuna vaja on eemaldada TGV viga jäädavalt, klapid kaotaud. Ning yhtlasi ka yle vaadata seadistus, kütuse segu jne. Vajadusel sättida. Kui võimalik, siis kas selle kogu kompoti saab teha nii et tulen hommikul Eesti ja õhtul Soome tagasi. Ennem talve tahaks asja yle vaadata veel, kuid kindlat aega ei oska hetkel pakkuda millal saaksin tulla. Okt-Nov.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis