Forester XT 2005 õline mootoriplokk.

Projektid, parandused, lisad, täiendused millega oled hakkama saanud ning ka teistel oleks abiks
Vasta
Sõnum
Autor
GJ321
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 103
Liitunud: L, 26 Nov 2016 14:19:52 +0300

Forester XT 2005 õline mootoriplokk.

#1 Postitus Postitas GJ321 » E, 16 Juul 2018 15:53:30 +0300

Niisiis lugu järgmine. Sai soetatud XT05 Forekas ( Teema hiljem eraldi auto kohta ). Autol endal esines põhja alt kerget õlileket ja mootoriplokk oli ka pealt õline ( turbo poolne ploki osa, täpsemalt siis gaasiklapi alt ja valgus turbo poole ). Esimese asjana olid valikus turbo õlivoolik ja PCV klapp, kuid need välistasin.
Samuti avastasin et 2.5L mootoritel võrreldes 2L mootoritega on 2 niiöelda karterituulutuse porti ( parandage kui valesti ütlen ), üks on otse gaasiklapi all ja teine siis turbo pool. Mis siis ikka, hakkasin lammutama ja netis kolama. Kõige viimase valikuna jäi mul üle gaasiklapi all oleva pordi lõdvik. Sai tellitud uus volla ja igaks petteks ka uus PCV klapp.
All on ka paar pilti tootekoodidest ja mis jupid tellisin, ning kus ma osad ära vahetasin.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Nüüd pole muud kui sõidan ringi veits ja vaatan kas leke on alles, kuigi kui vaadata milline see vana voolik oli siis suht selge kust seda õli plokile surus.
Loodetavasti on kellegile abiks see teema, kui peaks tulevikus plokk õline olema sealt. Muidugi peab meeles pidama et 2L mootoritel minu teada gaasiklapi all seda porti ei ole ja tuulutus natuke teine kui 2.5L.

PS. Forekas on sõitnud 340Kkm ja seda vollat seal pole näpitud enne vist. Probleem arvatavasti selles et kuumaga pika aja peale läheb voolik seal kiviks ja lööb lõhki ennast ( mul oli selline pilt vähemalt ).
Annan ka lähitulevikus teada siia kas leke on alles või mitte.

GJ321
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 103
Liitunud: L, 26 Nov 2016 14:19:52 +0300

Re: Forester XT 2005 õline mootoriplokk.

#2 Postitus Postitas GJ321 » L, 21 Juul 2018 16:01:36 +0300

Hetkel siis uhatud 230km selle uue lõdvikuga ja leket ploki peal ei ole täheldanud ( tavaliselt selle maa peale oli juba õli välja pressinud ). Ehk et üks mure siis lahendatud 8)

Vasta