K: kindlustus ja remont

Disain, kõikvõimalikud detailid, materjalid, vastupidavus jne.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
sakala84
Postitusi: 16
Liitunud: T, 18 Aug 2009 20:33:53 +0300

K: kindlustus ja remont

#1 Postitus Postitas sakala84 » E, 08 Veebr 2010 21:12:09 +0300

Tere!

Üks "härrasmees" otsustas tukkuma jääda ja seetõttu sattusin avariisse. Aga küsimus selles, et kui palju saab omanik otsustada, kas auto läheb maha kandmisele või mitte, Samuti, mis ulatuses on omanikul õigus otsustada remondikoha valikul - ei tahaks küll, et "mingis kuuri taguses garaazis" hakatakse airbage kokku panema ja kere detaile keevitama?
Kõik nõuanded teretulnud, millest võiks kindlustusega tegemist tehes kasu olla!

Paar pilti järele jäänud autost!
http://web.zone.ee/nblnbl/PC110020.JPG?2
http://web.zone.ee/nblnbl/PC110023.JPG?2
Viimati muutis sakala84, R, 12 Veebr 2010 20:12:51 +0300, muudetud 1 kord kokku.

uugu21
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: E, 06 Nov 2006 17:56:14 +0300

Re: K: kindlustus

#2 Postitus Postitas uugu21 » T, 09 Veebr 2010 00:15:55 +0300

Kogu kindlustusteema saab võtta kokku ühte nõudesse: "omanik saab oma sõiduki tagasi avariieelses olukorras." Punkt.
Kui sa suudad tõestada, et auto on deformeerunud taastamist mittevõimaldava seisundini - nõua mahakandmist. Aga sul peavad KURADI head tõendid olema. Ja vaidluses esindab kindlustust suure tõenäosusega jurist s.t. ka sul peab säärane olema.
Aga peale remonti tasub asi hoolikalt üle vaadata - kui auto ei ole avariieelses olukorras siis tööd lihtsalt ei aktsepteeri ja kõik. Autot vastu ei tohi võtta (et küll ma hiljem protsessin). Ja kui peale vaadates on selge, et midagi on väga mäda siis tuleb kindlustuselt nõuda auto ekspertiisi saatmist.
Remondifirma poolest ei oska ma midagi kosta - kaks pauku on mul elus olnud ja mõlemal korral "anti" mulle minu küsitud firma ilma protsessimata.

margus
Postitusi: 28
Liitunud: T, 02 Sept 2008 16:27:44 +0300

Re: K: kindlustus

#3 Postitus Postitas margus » T, 09 Veebr 2010 12:45:50 +0300

Vt liikluskindlustuse seadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13248826.

Remondikoha valiku osas on ehk asjakohane ka § 47 lg 6: vara taastamise või asendamise meetodi ja kulude üle otsustamisel ei pea kindlustusandja juhinduma kannatanu poolt soovitud või tehtud kulutustest, vaid lähtuma vajalikest mõistlikest kulutustest.

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: K: kindlustus

#4 Postitus Postitas vaska » T, 09 Veebr 2010 13:07:29 +0300

Pajata parem, mis kindlustus "sissesõitjal" on?
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

sakala84
Postitusi: 16
Liitunud: T, 18 Aug 2009 20:33:53 +0300

Re: K: kindlustus

#5 Postitus Postitas sakala84 » T, 09 Veebr 2010 15:03:39 +0300

Sissesõitjal on Salva kindlustus.

Käisin kindlustuses, pidid alles homme auto üle vaatama ja siis vist kusagilt pakkumised võtma. Samuti mainisin, et remondi korral olen nõus ainult remondiga ametlikus esinduses, siis selle peale küll eriti hästi ei vaadatud, öeldi et kõik sõltub ikka remondi kalkulatsiooni hinnast (loe: kui suvaline garaaz teeb parema hinna kui esindus, siis nad eelistavad seda garaazi). Samuti mainisin seda keregarantii asja, aga sellele väideti, et kõik firmad annavad tööle garantii. Subarutel pidi keregarantii olema 10 aastat, auto on vana 4 aastat, seega tuleb garantiid anda vähemalt 6 aastat, kuid ei usu eriti, et sellega keegi nõus on :D (v.a ametlik esindus) Neljapäev, reede pidi selguma, kas kantakse maha või hakatakse remontima.

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: K: kindlustus

#6 Postitus Postitas vaska » T, 09 Veebr 2010 17:02:46 +0300

sakala84 kirjutas:Sissesõitjal on Salva kindlustus.

Käisin kindlustuses, pidid alles homme auto üle vaatama ja siis vist kusagilt pakkumised võtma. Samuti mainisin, et remondi korral olen nõus ainult remondiga ametlikus esinduses, siis selle peale küll eriti hästi ei vaadatud, öeldi et kõik sõltub ikka remondi kalkulatsiooni hinnast (loe: kui suvaline garaaz teeb parema hinna kui esindus, siis nad eelistavad seda garaazi). Samuti mainisin seda keregarantii asja, aga sellele väideti, et kõik firmad annavad tööle garantii. Subarutel pidi keregarantii olema 10 aastat, auto on vana 4 aastat, seega tuleb garantiid anda vähemalt 6 aastat, kuid ei usu eriti, et sellega keegi nõus on :D (v.a ametlik esindus) Neljapäev, reede pidi selguma, kas kantakse maha või hakatakse remontima.
Esindus viib ka remondi kusagile välja, ega nad tõstuki vahel seda keevitama hakka. Kasutaja 600MTA ehk fg.ee tegeleb selliste töödega, võid temalt äkki pärida?
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Kasutaja avatar
sulapekk
Guru
Postitusi: 1078
Liitunud: K, 17 Mai 2006 16:08:48 +0300
Asukoht: Tartu

Re: K: kindlustus

#7 Postitus Postitas sulapekk » T, 09 Veebr 2010 18:20:45 +0300

sakala84 kirjutas:Sissesõitjal on Salva kindlustus.
Ai kurja. Mulle tehti ka millalgi kõks ja vähemalt Tartu Salvaga oli kõvasti jama väikese asja pärast.
Viimati muutis sulapekk, T, 09 Veebr 2010 22:14:19 +0300, muudetud 1 kord kokku.
MY09 STi

Kasutaja avatar
Karin
Postitusi: 8
Liitunud: T, 03 Nov 2009 02:28:13 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: K: kindlustus

#8 Postitus Postitas Karin » T, 09 Veebr 2010 19:51:58 +0300

Auto mahakandmine oleneb auto turuväärtusest ja remondi kuludest. Kui remondikulud on suuremad kui auto turuväärtus, siis auto läheb enamasti mahakandmisele. Või kui kerel on selliseid vigastusi, mis teeksid auto sõidukõlbmatuks/ohtlikuks ka peale taastamist.

Ise võin öelda, et eelmisel aastal oli mul oma Citroeniga suur pauk, mille paranduskuludeks märgiti 75K, auto turuväärtus vist umbes 90-120K, ja parandati ära küll. Citroenidel tehakse keretööd küll esinduses, Subarute kohapealt pole kindel.
Subaru XT kohta: pneumatic suspension, wedge shape, artificial horizon, star-wars instrument panel... I believe that subaru offered warp drive as an option in some later models.

Kasutaja avatar
Andy
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 122
Liitunud: P, 17 Veebr 2008 00:44:30 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: K: kindlustus

#9 Postitus Postitas Andy » T, 09 Veebr 2010 20:23:27 +0300

Esindus viib ka remondi kusagile välja, ega nad tõstuki vahel seda keevitama hakka.
Näiteks, kui AS Mariine Auto (nn esinduse) teenuseid kasutada, siis on arvatavasti pleki-, kere- ja värvimistööde ning komplekteerimise teostajaks suure tõenäosusega OÜ Tarmo Auto.
..., aga jah - piltidele vaadates võin julgelt väita, et esinduse pakkumine kohe kindlasti alla 200 000 tuhande Eesti krooni ei tule (pigem sinna 250 000.- + ...). ... ja missugune oleks olnud hetkel auto turuväärtus ilma kõnealuse avarii kahjudeta - samas hinnaklassis või isegi alla remonditöö pakkumise!
Kindlustus võib tõesti hakata "sarvi" vastu ajama kuid tegelikkuses on auto igati remonditav ja seda tõenäoliselt poole väiksema summa eest kui seda esinduse pakkumine! :)
real-time Forester XT 2.0 CVT MY16
&
ex Forester 2.0 CVT MY13
&
ex Impreza 2.0R Sport AT MY08
&
ex Legacy 2.5 STW AT MY04

sakala84
Postitusi: 16
Liitunud: T, 18 Aug 2009 20:33:53 +0300

Re: K: kindlustus ja remont

#10 Postitus Postitas sakala84 » R, 12 Veebr 2010 20:57:44 +0300

Kindlustus tahab ikkagi seda autot remontima hakata (kasutatud varuosadega, kuskil välismaal pidavat olema tooner auto) :D , kuna ma soovin (nende arust) auto mahakandmise korral liialt palju raha. Hinnapakkumist oodatakse firmalt Siletel (sain infot, et see pidi ainult kindlustusjuhtumitega tegelema). Omab keegi kogemusi selle firmaga?

Kui teatasin, et pole nõus, et autole pannakse kasutatud turvapadjad ja veel kuskil Siletel'is , siis pika vaidlemise peale nõustuti nende paigaldamisega Mariines (ilmselt siis ka uued jupid). Keregarantii kohta olla nad helistanud Mariinesse ja teatasid võidukalt, et kestab üksnes 6 aastat :D ning kuna auto pea 4 aastat vana, siis lubati 2 aastat garantiid kerele anda. Ei viitsinud nendega sel teemal vaidlema hakata, kuna polnud kindel keregarantii pikkuses, kuid väheke uurimist Mariiinest ja selgus, et tõepoolest vanematel masinatel on 6 ja uuematel 12 aastat (täpselt saad teada, kui vaatad garantiiraamatusse) ning õnneks selgus, et sellel autol siiski 12 aastat. :) Eks nüüd rõhun sellele keregarantiile edasi.
Samuti, kui keegi oskab soovitada heal tasemel keretöid tegvaid firmasid Tallinnas oleksin väga tänulik. Ise olen plaaninud võtta võrdluseks hinnapakkumise Tarmo autost, aga võiks olla mõni firma (mitte esindus) veel olla. (Kui see Sileteli hinnapakkumine tuleb märgatavalt madalam kui teistel, siis ilmselt teevad midagi sitemalt)

uugu21
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: E, 06 Nov 2006 17:56:14 +0300

Re: K: kindlustus ja remont

#11 Postitus Postitas uugu21 » P, 14 Veebr 2010 15:07:23 +0300

Mul sadas kunagi üks veteranist partisan žigulliga külje pealt sisse, tema parem nurk jäi minu ukseposti kohale. Esimene tiib, juhiuks, pisut ka tagumine uks ning täiesti paigast ära uksepost. Istme kronsad olid ka puruks. Võtsin kindlustuse pakutu vastu ning auto lapiti kokku Mäealuses (firma nime kahjuks ei mäleta). Tegid küll väga hea töö - ma käisin ja mõõtsin asja kohe iga kandi pealt aga kõik oli nii otseks aetud kui üldse annab. Ning kindlustuseks, kes selle firma välja käis oli minumeelest Salva (väga kindel pole).
Huvitav oli tolle matsu juures asjaolu, et tegemist oli suht vana (5..6a?) fordiga ning et lappimine tuli odavam kui auto hind.

[edit]
guugeldasin pisut ja firma oli vist Siletel

Vasta