OB -06 keregaratii

Disain, kõikvõimalikud detailid, materjalid, vastupidavus jne.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
henrimon
Postitusi: 12
Liitunud: T, 09 Aug 2011 20:09:28 +0300

OB -06 keregaratii

#1 Postitus Postitas henrimon » E, 13 Veebr 2012 16:52:50 +0300

Tervitus kõigile

Üritasin leida infot foorumist keregarantii ja rooste kohta, aga ei suutnud seda leida. Niisiis küsin foorumlastelt. Panin tähele esiakna ülemises ääres ohtralt roostemullikesi. Olen kuulnud, et klaasivahetusega pidavat seda rikkuma ja seejärel pidi ka roostekoll kummitama hakkama. Uurisin samas esiklaasi ja selle mark ühtib ülejäänud salongiklaasidega. Kas keegi on sarnase murega ka Mariine poole pöördunud ja mis sealt vastuseks on saadud? Teoreetiliselt peaks keregarantii veel kehtima mõned aastad. Samas on see läbiva rooste kohta. Kas ma peaksin siis roostetamisega veel ootama :? ? Igatahes igasugune info teretulnud!

henrimon
Postitusi: 12
Liitunud: T, 09 Aug 2011 20:09:28 +0300

Re: OB -06 keregaratii

#2 Postitus Postitas henrimon » K, 01 Aug 2012 21:29:49 +0300

Ise küsin, ise vastan. Mariine seletas, et autol on tegemata iga aastane kerekontroll (kuigi hoolduses on kilomeetri pealt täpselt käidud). Väidavad, et seda peab ise nõudma ja näpuga järge ajama. Lisaks olevat aknaäär roostetanud väljast sissepoole mitte seest väljapoole... ühesõnaga auto keregarantiist võin suu puhtaks pühkida.
Seepärast küsimus, kas keegi teab kohta, kus korrosioonitõrjet teha? Kas oleks mõistlik ka põhjaalune ja rattakoopad kaitsevahendiga taas üle teha, et vältida suuri roosteprobleeme tulevikus?

Kasutaja avatar
sulapekk
Guru
Postitusi: 1078
Liitunud: K, 17 Mai 2006 16:08:48 +0300
Asukoht: Tartu

Re: OB -06 keregaratii

#3 Postitus Postitas sulapekk » K, 01 Aug 2012 21:53:01 +0300

Ma ka olen seda palunud teha. Mulle on öeldud et praegu pole aega ja vahet ei ole kuna me need templid sulle sinna lööme - kui midagi on, teeme igaljuhul ära. Et siis ei teagi, peaks vist laskma ära lüüa need templid.
MY09 STi

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: OB -06 keregaratii

#4 Postitus Postitas Duster » E, 06 Aug 2012 17:50:19 +0300

Kindlalt tasub rooste eest võidelda, nii paberil kui ka reaalsuses, kui sellest ei ole endale kasu, siis auto tulevane omanik võib juba väga happy olla, et esimene omanik oli auto suhtes hooliv.
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: OB -06 keregaratii

#5 Postitus Postitas BlackRabbit » T, 07 Aug 2012 15:50:24 +0300

Seda igaaastast kontrolli Subaru puhul küll ei tea kuid Mazdal oli see nõutud ja garantiiga mingeid küsimusi ei tekkinud.
Subarul on keregarantii ja värvigarantii, aga niipalju kui ma olen aru saanud ei kehti see ka sisi kui autot näitmas oled käinud.

Näiteks keregrantii kehtib läbiva rooste puhul, mis tähendab, et auk peaks juba sisse roostetanud olema. See kui värvi alt mullitab, siis see grantii alla ei kuulu.
Olen selle teemaga paar korda esinduste jutul käinud ja ei tasu väga loota.
Kui auto on päris uus ja pidevalt lasta plekki kontrollida, siis saab erandkorras sellised vead ka garantiikorras korda.
Küsimus ei ole ka meie esindustes, vaid selles, et Rootsis saadetakse kõik sellised probleemid pikalt ja aetakse kliima ja meie teede süüks.

Vasta