Salongis plasti-plärin

Disain, kõikvõimalikud detailid, materjalid, vastupidavus jne.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
subarumees23
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 225
Liitunud: K, 31 Dets 2008 00:04:11 +0300
Asukoht: tallinn

Salongis plasti-plärin

#1 Postitus Postitas subarumees23 » K, 21 Nov 2012 02:07:14 +0300

Tere!

Kas keegi oskaks jagada mõnda head nippi, kuidas koduste vahenditega oleks kõige parem saada lahti rõvedast plastiku-plärinast armatuurlaual? Kas sinna oleks hea mingit silikooni vahele lasta?

M

Kasutaja avatar
BlackRabbit
Guru
Postitusi: 1254
Liitunud: E, 14 Juun 2010 19:21:01 +0300

Re: Salongis plasti-plärin

#2 Postitus Postitas BlackRabbit » K, 21 Nov 2012 13:18:29 +0300

subarumees23 kirjutas:Tere!

Kas keegi oskaks jagada mõnda head nippi, kuidas koduste vahenditega oleks kõige parem saada lahti rõvedast plastiku-plärinast armatuurlaual? Kas sinna oleks hea mingit silikooni vahele lasta?

M
Silikooniga teed asja kindlalt hullemaks, sellega hakkab krigisema veel hullemini ja silikoon võibki teinekord tekkinud nagisemise põhjuseks olla.
Tihendeid, rehve jms. võib siiski hooldada, aga muust hoia heaga eemale.
Üks lahendus on leida nagina põhjus ja siis tuleb see likivideerida. Kui vahed on väga väikesed, siis ega siin suur midagi ei aita, võib lahti kiskuda ja kokku panna kuid see siin tavaliselt ei aita. Ise olen vanematel autodel pannud vahele ka spetsiaalset karvase pinnaga teipi (autoexpert) (tagaruloo nagina vastu aitab väga eduliselt).
Vanematel autodel sai kunagi mingit vilti ka vahele aetud, aga ei kujuta ette, et see mingi lahendus uuema autoga oleks. Mina olen auto salongi nagisema saanud peale nahksisu hooldust. Kõik kreemitatud pinnad nägid küll väga head välja kuid polstrid istmed plastikud hakkasid krudisema.

Kasutaja avatar
Aimarrr
Subaruaff
Postitusi: 86
Liitunud: P, 06 Jaan 2013 20:31:36 +0300

Re: Salongis plasti-plärin

#3 Postitus Postitas Aimarrr » T, 05 Mär 2013 10:45:21 +0300

kunagi golfil pärises mul armatuur ka ja siis kruvisin paar kohta lahti ja panin vilti alla kuna seal toimub plastik vastu plastikut hõõrdumine. Praegu Subarul teeb häält kusjuures topsihoidja kui see on sisselükatud armatuuri sisse aga sellest saab lahti suvel kui naine rooli ja õlu sisse panna:D
Ja muidugi alati aitab kõik naginad likvideerida Volume+

Vasta