Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

Hooldusvälbad, -tarvikud ning -kohad. Samuti igasugune oskusteave ja info soodsate pakkumiste kohta.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#1 Postitus Postitas str » N, 10 Veebr 2011 14:17:22 +0300

Pealkiri tuli pikk ja võib olla ka just mitte arusaadavaim, aga üritan nüüd siis ära seletada mida mõtlesin. Subaru, mida saan kasutada, on ostetud uuena Eestist. Praegune omanik on teine omanik Eestis. Auto on seal hooldustes käinud ostmisest alates (1997) kuni 2007 aastani mil vahetati tagumised amordid ja viimane hooldus oli 312 500 km. Mõtlesin ükspäev, et kuna vanamees on mul hooldusraamatu suutnud kuhugi ära kaotada siis uuriks, et mis on tehtud ja millal ja mis vead avastati. Ostaks mingi tavalise hooldusraamatu enam vähem ja täidaks sealt edasi kust Mariines enam teatud põhjustel ei käinud. Mis, aga tuli välja on see, et Mariine hoiab alles/ salvestab hoolduste dokumendid ning muu mis seotud nende juures käinud autodega ainult 4 aastat. Ehk, et kuna 2007 seal käinud siis sain teada viimase hoolduse kilometraaži ja seda mis tehti, isegi seda mulle ei ütelda. Minu jaoks tundub see lihtsalt väheke uskumatu, et kui sa ostad Eestist kasutatud Subaru, siis sa saad teada ainult 4 aasta taguseid hooldusi ning muud ja sellega ka asi piirdub. See ju omakorda tähendab, et kui sa ostad kasutatud Subaru, mis uuena Eestist ostetud siis sa ei saa selle ajaloo kohta üle 4 aasta midagi teada. On keegi saanud sealt midagi teada, mis vanem kui 4 aastat või tõesti ongi selline süsteem neil seal? Hooldusraamatut ja kasutaja raamatut ka enam uut osta ei saa, ei Mariinest ega Autospiritist.
Viimati muutis str, R, 11 Veebr 2011 20:08:06 +0300, muudetud 1 kord kokku.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

marek906@hot.ee
Subaruaff
Postitusi: 52
Liitunud: N, 07 Veebr 2008 20:55:29 +0300

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#2 Postitus Postitas marek906@hot.ee » N, 10 Veebr 2011 21:29:07 +0300

Kust pärineb see info, et andmeid hoitakse ainult 4 aastat?
str kirjutas:Pealkiri tuli pikk ja võib olla ka just mitte arusaadavaim, aga üritan nüüd siis ära seletada mida mõtlesin. Subaru, mida saan kasutada, on ostetud uuena Eestist. Praegune omanik on teine omanik Eestis. Auto on seal hooldustes käinud ostmisest alates (1997) kuni 2007 aastani mil vahetati tagumised amordid ja viimane hooldus oli 312 500 km. Mõtlesin ükspäev, et kuna vanamees on mul hooldusraamatu suutnud kuhugi ära kaotada siis uuriks, et mis on tehtud ja millal ja mis vead avastati. Ostaks mingi tavalise hooldusraamatu enam vähem ja täidaks sealt edasi kust Mariines enam teatud põhjustel ei käinud. Mis, aga tuli välja on see, et Mariine hoiab alles/ salvestab hoolduste dokumendid ning muu mis seotud nende juures käinud autodega ainult 4 aastat. Ehk, et kuna 2007 seal käinud siis sain teada viimase hoolduse kilometraaži ja seda mis tehti, isegi seda mulle ei ütelda. Minu jaoks tundub see lihtsalt väheke uskumatu, et kui sa ostad Eestist kasutatud Subaru, siis sa saad teada ainult 4 aasta taguseid hooldusi ning muud ja sellega ka asi piirdub. See ju omakorda tähendab, et kui sa ostad kasutatud Subaru, mis uuena Eestist ostetud siis sa ei saa selle ajaloo kohta üle 4 aasta midagi teada. On keegi saanud sealt midagi teada, mis vanem kui 4 aastat või tõesti ongi selline süsteem neil seal? Hooldusraamatut ja kasutaja raamatut ka enam uut osta ei saa, ei Mariinest ega Autospiritist.

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#3 Postitus Postitas str » N, 10 Veebr 2011 22:10:05 +0300

"Tere!

Paraku ajalugu välja võtta ei saa, kuna süsteem ei võmalda seda (näitab kuni 4 aastat tagasi). Hooldusraamatut meil siin ei ole. Rohkem ajalugu näha ei ole kui viimane hooldus on tehtud 312500km ja tag.amordid vahetati 06.06.07."

Nimesid pole vaja vist nimetada?


See on vastus mis tuli mulle Mariinest kui küsisin ajaloo kohta.
See, et näitab kuni 4 aastat tagasi võrdub samaga mis ei saa, sest selles mailis ei kirjutatud, et võimalik. 2 korda kui olen saatnud pole nad üldse mulle vastanud, nüüd kolmanda korraga sain lõpuks kontakti. Auto ju aastast 1997, kui süsteem näitab 4 aastat siis no jah... 2007 ongi viimane mida näevad. Muidugi ma ise unustasin küsida, et kas vähemasti tehtud tööde pabereid pole alles, selles mõttes, et mille eest on makstud. Väikene enda viga ka sees, aga peale seda vastust ma saatsin ka uue kirja millele pole vastust saanud praeguseks. Seal nagu küsisin, et kas tõesti ei saa siis kuidagi teada?
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

nelivedu
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 258
Liitunud: L, 11 Sept 2004 06:18:47 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#4 Postitus Postitas nelivedu » R, 11 Veebr 2011 12:48:51 +0300

Kui 4 aastat pole seal käinud miks see ajalugu üldse huvitab?

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#5 Postitus Postitas str » R, 11 Veebr 2011 15:06:52 +0300

Lihtsalt huvitab. Küsimus polegi praegu selles miks mind huvitab vaid selles, et miks ma seda sealt ei saa.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

nelivedu
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 258
Liitunud: L, 11 Sept 2004 06:18:47 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#6 Postitus Postitas nelivedu » R, 11 Veebr 2011 19:56:36 +0300

Mina ka ei viitsiks mõtetute asjadega tegeleda :D

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud auto ajaloo väljavõte

#7 Postitus Postitas str » R, 11 Veebr 2011 20:01:48 +0300

No võta seda siis nii, et OLETAME, et hakkan nüüd autot müüma. Kirjutan, et kõik hooldused tehtud kuni bla bla bla Mariines ja edasi teistes töökodades. Kõik korralikult tehtud. Inimene soovib mingit tõestust näha ja mul pole mitte midagi ette näidata. Okei, minul pole, ütlen, et uuena Mariinest, mine küsi. Inimene läheb sinna ja tuleb sealt sama targana tagasi ka kuna ei saa infot. See selleks, et hooldusraamatut pole, aga piisaks ka arvete koopiatest mis makstud. Las ta jääb ühesõnaga... kelle jaoks mõttetu, siis mõttetu, mina jaoks pole. Minu arust oleks igati mõistlik, et ma saaks selle informatsiooni sealt kätte. Tahtsin lihtsalt kirjutada sellest ka siia, et mõni järgmine kodanik samasugust teemat ei tee või siis äkki on kellegil samasugused kogemused Mariinega või siis vastati mulle valesti ja saab infot. 4 aasta mitte käimise kohta ütlen nii, et tol ajal ei suutnud nad veerand korrad vähemalt õigel ajal oma töid valmis teha ning varuosi tarnida, kui lubasid. Teiseks, et milleks maksta topelt või kolmekordne hind hoolduste eest nii vana auto puhul. Läbisõit on paarikümne t pärast 400 000. Teen need kuskil mujal odavamalt korralike juppide nagu viimased korrad ja asi kestab täpselt sama hästi.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

sti
Subaruaff
Postitusi: 50
Liitunud: P, 07 Sept 2008 13:46:09 +0300

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#8 Postitus Postitas sti » R, 11 Veebr 2011 20:29:03 +0300

Mis sa väsitad inimesi sellise mõttetu teemaga, see mis on eelmise omaniku ja esinduse vahel tehtud polegi sinu asi ja esindus ei peagi sulle konfidentsiaalset infot kahe osapoole tehingute kohta andma.
Service raamatus on õlivahetused kirjas, muu olukorra saate müügieelsel ülevaatusel tuvastada ja kui raamat kadunud siis nii ütlegi, kui kunagi vanakesele huvilise leiad.

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#9 Postitus Postitas str » R, 11 Veebr 2011 21:22:56 +0300

Foorumisse ei või enam postitada? Kui väsitab siis mis sa loed sellest :)? Praegune omanik on omanik 2000 aastast. Saan aru jah kui nad esimese omaniku tegemisi ei taha avalikustada, aga 7 aastat käid hoolduses selleks, et viia sinna raha ja pärast kui peakski miskipärast vaja olema väljavõtet, siis seda sa ei saa. Selles ongi selle teema point. Omanikul pole vähimat huvigi seda müüa ja vaevalt see müüki lähebki, tõingi ainult näite. Mingit kasulikku infot pole saanud, ainult kommentaarid millest pole mitte kui midagi olnud kasu. Teema võiks aga jääda alles kui kellegil teisel sama jama peaks olema, siis teab mis on ja kuidas on.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

marek906@hot.ee
Subaruaff
Postitusi: 52
Liitunud: N, 07 Veebr 2008 20:55:29 +0300

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#10 Postitus Postitas marek906@hot.ee » R, 11 Veebr 2011 21:31:30 +0300

kirjuta siia auto numbri siis kontrollime kui pikka ajaloo saab Mariinest väljavõtta.
str kirjutas:Foorumisse ei või enam postitada? Kui väsitab siis mis sa loed sellest :)? Praegune omanik on omanik 2000 aastast. Saan aru jah kui nad esimese omaniku tegemisi ei taha avalikustada, aga 7 aastat käid hoolduses selleks, et viia sinna raha ja pärast kui peakski miskipärast vaja olema väljavõtet, siis seda sa ei saa. Selles ongi selle teema point. Omanikul pole vähimat huvigi seda müüa ja vaevalt see müüki lähebki, tõingi ainult näite. Mingit kasulikku infot pole saanud, ainult kommentaarid millest pole mitte kui midagi olnud kasu. Teema võiks aga jääda alles kui kellegil teisel sama jama peaks olema, siis teab mis on ja kuidas on.

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#11 Postitus Postitas str » R, 11 Veebr 2011 21:36:08 +0300

832 AMF
ja igaks juhuks VIN : JF1SF5LJ4WG004233 , kui peaks vaja minema.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

Siiim
Postitusi: 19
Liitunud: K, 26 Nov 2008 17:46:30 +0300
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#12 Postitus Postitas Siiim » L, 12 Veebr 2011 08:55:17 +0300

sti kirjutas:Mis sa väsitad inimesi sellise mõttetu teemaga, see mis on eelmise omaniku ja esinduse vahel tehtud polegi sinu asi ja esindus ei peagi sulle konfidentsiaalset infot kahe osapoole tehingute kohta andma.
Service raamatus on õlivahetused kirjas, muu olukorra saate müügieelsel ülevaatusel tuvastada ja kui raamat kadunud siis nii ütlegi, kui kunagi vanakesele huvilise leiad.
Mina küll sellega nõus ei oleks. Siis kaob ju igasugune mõte hooldusajaloo alleshoidmisest, kui seda kusagilt kontrollida ei saa ja kõik otsused tehakse ostueelse ülevaatuse najal. Miks raisata raha esinduses käimise peale ja korraliku hooldusajaloo tekitamise peale, kui ma saan need numbrid ja pitsatid sinna suvalises nurgataguses hoolduses õli vahetades, Muidugid 2 aasta pärast on see nurgatagune putka kinni pandud ja ainuke tõend ongi pitsat minu hooldusraamatus. Esindusest ootaks ikka natuke enamat, kui ainult pitsatit ja odomeetri näitu hooldusraamatusse.
Ehk siis, kui see eelmine omanik oleks käinud seal margiesinduses pediküüris või siis psühholoogilisel nõustamisel, siis ma olen nõus et kõik tema ja selle asutuse vaheline info on konfidentsiaalne. Kui aga kõik toimunu oli seotud selle autoga, mis on nüüd minu omand, siis loogiliselt võttes võiks olla ka kõik minevikus teostatud tööde info mulle, kui auto omanikule, kättesaadav.
Liikluskindlustuse poolt pakutav kahjude register on kah ju auto omanikule kättesaadav, missest et see kunagine avarii toimus tegelikult ju eelmise omaniku ja mõne teise osapoole vahel.

siimv
Postitusi: 49
Liitunud: L, 01 Aug 2009 22:02:36 +0300
Asukoht: Subaru Outback

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#13 Postitus Postitas siimv » L, 12 Veebr 2011 13:35:05 +0300

Siiim kirjutas: Kui aga kõik toimunu oli seotud selle autoga, mis on nüüd minu omand, siis loogiliselt võttes võiks olla ka kõik minevikus teostatud tööde info mulle, kui auto omanikule, kättesaadav.
Täpselt nii ongi, korras müügiajalugu on auto müümisel lisaväärtus, aga esindusel pole mingit kohustust seda hoida, kui ise müües just lisaväärtust ei soovi pakkuda. Bisnes on ikka sinu ja müüja vahel. 3-4 aastat hoitakse sellepärast, et nende poolt tehtud töödele võib selle pikkune garantii laieneda. See, kas sellise ajaloo hoidmine külili kaheksa jagu palju rohkem lisakulutusi tänapävaste vahenditega esindustele tekitab on omaette küsimus.
Oleks ma sama tark kui mu naine takkajärgi

Kasutaja avatar
str
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 406
Liitunud: N, 09 Aug 2007 20:26:39 +0300
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#14 Postitus Postitas str » L, 12 Veebr 2011 15:12:19 +0300

Tegelikult on lugu selline, et see on võimalik küll, seda ajalugu sealt kätte saada. Õnneks tänu abivalmis kodanikule sain ka mina teada, et on kõik seal olemas. Mis siis tuleb välja, on see, et inimene kes mulle vastas ja ei jaga asja nii hästi või ei viitsinud vaeva näha vaatamisega. Lihtsalt siit loo moraal, et ärge visake kohe püssi nurka ja uurige edasi, olenemata sellest ,et nii mõnelegi jääb selline teema väga ette. Täpselt ma muidugi veel ei tea mis tehtud ja millal ja mis vead on kunagi leitud, aga loodan, et saan teada. See mida ma tahtsin teada selle foorumi abiga, kas see ongi võimatu või on võimalik, sain ma teada.
Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.

jaan500
Postitusi: 18
Liitunud: N, 14 Juul 2011 16:19:47 +0300

Re: Eestist uuena ostetud Subaru ajaloo väljavõte

#15 Postitus Postitas jaan500 » P, 17 Juul 2011 21:57:14 +0300

Mina isiklikult ei kipu ka aru saama, miks peaks olema vaja teada, mis on su autoga tehtud umbes 12 aastat tagasi? :D

Vasta