Diisel Outback 2010 mootoriremont/vahetus

Outback'iga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
Outbackimees
Postitusi: 7
Liitunud: E, 23 Sept 2019 14:55:08 +0300

Diisel Outback 2010 mootoriremont/vahetus

#1 Postitus Postitas Outbackimees » N, 26 Jaan 2023 04:19:53 +0300

Tere. Tekkis küsimus, et kas kuidago moodi on võimalik subaarikul ka mõistliku hinnaga mootor korda saada? Aastaks siis autol 2010, uuema kerega ehk siis EURO5 mootor. Läbisõit 295000. Jooksis maanteel sõites täielikult kinni, keerata ei anna mootorit kumbagi pidi võtmega. Kas on sellist mootorit üldse võimalik/mõtet korda teha? Kas kellelgi on olemas kogemus lammutusest saadud mootoritega? Auto ise on väga hästi hoitud ja oli endalegi üllatuseks, et lambist kokku jooksis.

Ehk siis, kas kuskil saab mootori lasta korda teha ja palju see maksab?
Kas järelturult ostetud mootor võiks vastu pidada?
Ei ole kindel, mida selles seisus teha. Auto seisnud nüüdseks pool aastat ja erinevate juttude tõttu ei teagi, kas panna müüki või üritada korda teha
Äkki on veel mingi kolmas võimalus(nt teine mootor?)

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Diisel Outback 2010 mootoriremont/vahetus

#2 Postitus Postitas JoonasJJ » N, 26 Jaan 2023 20:05:10 +0300

https://www.auto24.ee/soidukid/3781409 - 3800€

Kui just mitte ise teha või sõber ei tee poolmuidu, siis samahästi võib selle järgmise auto endale osta ning sellega õnne proovida. Eks sõltub kuidas teha ja kuidas mootori leidmisega õnne on - ehk kuidagi üle jala tehes ja samasugusele pimedale õnnele kasutatud mootori puhul lootes saab ehk alla 2k tehtud kuskil. Siin mingid simmod arutasid mootori maha ise (ma siin siis ise vaatan ka huvipärast):


Vana mitte-sõitev auto Auto24, osta.ee või elv.ee kaudu maha ja sellest saadud raha võib allahindluseks lugeda.
Ise remontisin siin üht STI'd, millel küll polnud mootori alumine osa kahjustatud (ehk siis tunduvalt vähem "katki") ja tagantjärgi ütlen sama, mida ma tegelikult ka ette teadsin - mõistlikum oleks olnud järgmine auto osta ja vana juppideks müüa. Remont enda jaoks tehes läks teise auto hinna maksma.
Ja siis oli mul ikka EJ257'ga STI (loe: halvema mootoriga). Nagu antudjuhul oleks diisel-Outback (kõige halvema mootoriga versioon üldse).

Vasta