Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

Outback'iga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
prayer
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 217
Liitunud: N, 26 Nov 2009 21:50:01 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#31 Postitus Postitas prayer » K, 28 Okt 2015 11:51:20 +0300

Onju mitu korda mainitud...

Tarmo kirjutas:
Olen täheldanud samasugust asja (jõnksutamine nii väike, et igaüks ei saaks võibolla arugi) Legacy 2013 TD juures - aga ainult siis kui tahmapõletus parasjagu käsil on. Armatuuris ei peagi seejuurdes tuld põlema, see tuli hakkab põlema siis, kui automaatselt pole tahmatsüklit jupp aega ära tehtud (lühikesed sõidud jne).

Earl234 kirjutas:
Enda 2012 EURO5 diiselforesteril olen ka vahel harva kerget jõnksu tundnud, ei ole pead vaevanud, millest ja miks. 50 alas (tegelikult kuni 65km/h spido järgi) sõidan max 3. käiguga, 70 alas 4.-ga. Ei sõida nagu maksahaige. Maanteel 90-95 ei ole mina küll kütusekulu vahet märganud, kas on 4., 5. või 6. käik. Esimene TÜV läbitud paar kuud tagasi, öeldi et dpf kenasti toimetab.
Sooviks postkasti avaga kapotti...

Kasutaja avatar
Ljeeppa
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 137
Liitunud: L, 16 Mär 2013 16:16:27 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#32 Postitus Postitas Ljeeppa » K, 28 Okt 2015 12:24:58 +0300

prayer kirjutas:Onju mitu korda mainitud...

Tarmo kirjutas:
Olen täheldanud samasugust asja (jõnksutamine nii väike, et igaüks ei saaks võibolla arugi) Legacy 2013 TD juures - aga ainult siis kui tahmapõletus parasjagu käsil on. Armatuuris ei peagi seejuurdes tuld põlema, see tuli hakkab põlema siis, kui automaatselt pole tahmatsüklit jupp aega ära tehtud (lühikesed sõidud jne).

Earl234 kirjutas:
Enda 2012 EURO5 diiselforesteril olen ka vahel harva kerget jõnksu tundnud, ei ole pead vaevanud, millest ja miks. 50 alas (tegelikult kuni 65km/h spido järgi) sõidan max 3. käiguga, 70 alas 4.-ga. Ei sõida nagu maksahaige. Maanteel 90-95 ei ole mina küll kütusekulu vahet märganud, kas on 4., 5. või 6. käik. Esimene TÜV läbitud paar kuud tagasi, öeldi et dpf kenasti toimetab.
Oman 2013 CVT diislit ja ainukene asi, mille kaudu mina aru saan, et toimus tahma põletamine, on salongi tungiv kärsahais.
Subaru Outback 2.0D CVT

tammik
Postitusi: 4
Liitunud: E, 19 Okt 2015 10:00:57 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#33 Postitus Postitas tammik » K, 28 Okt 2015 15:30:49 +0300

Dmitri kirjutas:Autospiriti tehnikuga ma olen suhelnud sel teemal ja nemad ka rääkisid ühe auto kasutajast, nende kirjelduse järgi tegemist on sinuga :D
Ega sa Mariines pole käinud? Soovitada on juba hilja, auto on ostetud :D . Iseenesest auto mulle väga väga meeldib....
Lihtsalt mind väga huvitab praegu, kas mõni uue Outbacki Diisel kasutajal on kõik OK ja pole tõmblemisi tundud? Ma olen Mariine Pärnu tehnikuga suhelnud ja tema arvates selline auto käitumine ei ole OK, seega pean ma Tallinna esindusse pöörduma. Nüüd praegu sõidan ja ootan, millal see tõmblemine algab, et juhe jookseks kokku ja läheks autoteenindusse.
Tõenäoliselt mina jah. Vahet pole kuhu pöördud kas Mariinesse või Autospiritisse sest lahendust neil ikkagi ei ole. Minu autot käis testimas Jaapani tehase insener + paigaldatud 2 uut tarkvara ja tulemus null. Viimati nõudsin neilt auto asendamist uuega aga sellest Subaru keeldus väites et nad tegelevad probleemi lahendamisega. Minu puhul on nad tegelenud sellega juba pool aastat ja tulemust pole. Homme lähen advokaadiga kohtuma ja arutan kohtutee variante. Auto raadioprobleemid on köömes selle kõrval aga nad ei suuda sedagi korda teha. Kuidas on võimalik teha 21. sajandil mootorit ja raadiot mis ei tööta, aru ma ei saa.

Kasutaja avatar
vaska
Lumelendur
Postitusi: 3608
Liitunud: L, 08 Jaan 2005 05:19:28 +0300
Asukoht: Tallinn

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#34 Postitus Postitas vaska » N, 29 Okt 2015 01:43:03 +0300

tammik kirjutas:Auto raadioprobleemid on köömes selle kõrval aga nad ei suuda sedagi korda teha. Kuidas on võimalik teha 21. sajandil mootorit ja raadiot mis ei tööta, aru ma ei saa.
Raadioprobleemide alla läheb ka see, et suvalisel hetkel kõik seaded ära kaovad?
I've got AWD and i'm not afraid to use it!

Dmitri
Subaruaff
Postitusi: 63
Liitunud: N, 17 Juul 2014 14:43:04 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#35 Postitus Postitas Dmitri » N, 29 Okt 2015 11:47:03 +0300

Nii, käisin Mariines kohapeal. Jah, seda linnaliikluses autotõmblemist põhjustab siis see samune tahmafilter. Öeldi, et Subaru maaletooja on probleemist teadlik ja muud üle ei jää, kui peab ootama lahendust tehase poolt, aga kuna see lahendus tuleb, keegi ei oska öelda. Kurb...

Huvitav, aga nendel autoomanikutel, kellel sama Outback 2015 diisel, kas ka jõnksutab või neil on kõik ok? :?: :?

Dmitri
Subaruaff
Postitusi: 63
Liitunud: N, 17 Juul 2014 14:43:04 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#36 Postitus Postitas Dmitri » N, 29 Okt 2015 11:48:06 +0300

tammik kirjutas:
Dmitri kirjutas:Autospiriti tehnikuga ma olen suhelnud sel teemal ja nemad ka rääkisid ühe auto kasutajast, nende kirjelduse järgi tegemist on sinuga :D
Ega sa Mariines pole käinud? Soovitada on juba hilja, auto on ostetud :D . Iseenesest auto mulle väga väga meeldib....
Lihtsalt mind väga huvitab praegu, kas mõni uue Outbacki Diisel kasutajal on kõik OK ja pole tõmblemisi tundud? Ma olen Mariine Pärnu tehnikuga suhelnud ja tema arvates selline auto käitumine ei ole OK, seega pean ma Tallinna esindusse pöörduma. Nüüd praegu sõidan ja ootan, millal see tõmblemine algab, et juhe jookseks kokku ja läheks autoteenindusse.
Tõenäoliselt mina jah. Vahet pole kuhu pöördud kas Mariinesse või Autospiritisse sest lahendust neil ikkagi ei ole. Minu autot käis testimas Jaapani tehase insener + paigaldatud 2 uut tarkvara ja tulemus null. Viimati nõudsin neilt auto asendamist uuega aga sellest Subaru keeldus väites et nad tegelevad probleemi lahendamisega. Minu puhul on nad tegelenud sellega juba pool aastat ja tulemust pole. Homme lähen advokaadiga kohtuma ja arutan kohtutee variante. Auto raadioprobleemid on köömes selle kõrval aga nad ei suuda sedagi korda teha. Kuidas on võimalik teha 21. sajandil mootorit ja raadiot mis ei tööta, aru ma ei saa.
Hoia meid ka kursis :!: :!: :!:

Dmitri
Subaruaff
Postitusi: 63
Liitunud: N, 17 Juul 2014 14:43:04 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#37 Postitus Postitas Dmitri » N, 29 Okt 2015 11:50:18 +0300

prayer kirjutas:Krt ajate veel nii diisel outbacki ostusoovi minema...
Kaalusin just perre 2014 disla outbacki ostu.
Saite korda oma nõksutamised?
Eelmise põlvkonna autoga on kõik ok, võid julgelt osta. Endal oli 2013 diisel CVT, kõik oli OK.

Kasutaja avatar
tanelxt
Subaruaff
Postitusi: 66
Liitunud: N, 17 Juul 2014 20:22:19 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#38 Postitus Postitas tanelxt » L, 31 Okt 2015 18:40:37 +0300

Sellesse teemasse on väga hea paugutada kõigi tänaste autotootjate pihta üks korralik kriitika nool.
See mis toimub täna autotööstuses on lihtsalt öeldes s***!!!
Garantii aja lõppedes vahetatakse veerand autost ringi ja pärast garantiid vahetad ülejäänud kolmveerand aga siis juba oma raha eest.
Kõik detailid mis lagunesid vanal mudelil enne garantiid tehakse uuel mudelil natuke paremad.
Kõik detailid mis kestsid vanal mudelil garantii aja lõpuni tehakse uuel mudelil natuke kehvemad.
Lõpptulem on üks junn mis kestab heal juhul 3 aastat ja siin ei ole vahet millist marki valida.
Kapitalism, turumajandus ja demokraatia kõik ühes potis.

Võimalik, et selles segmendis kus autode hinnad algavad 100k EUR on elu teistsugune, kes teab, mina ei ole seal veel olnud :D

merchant
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 111
Liitunud: T, 22 Okt 2013 17:47:59 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#39 Postitus Postitas merchant » L, 31 Okt 2015 19:42:54 +0300

tanelxt kirjutas:Võimalik, et selles segmendis kus autode hinnad algavad 100k EUR on elu teistsugune, kes teab, mina ei ole seal veel olnud :D
Porge. Kestavad ka pärast aastatepikkust sihipärast kasutamist.

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#40 Postitus Postitas Duster » L, 31 Okt 2015 20:38:04 +0300

Täpselt sama, mis juhtus mobiiltelefonidega, juhtub ka autodega, lisavarustuse poole pealt on juba säästuautod kunagiste lipulaevade tasemel, kuid kestvust ei ole ollagi. Telefonidega samamoodi, seebikarp digikaamera võib minema visata, sest i-bljaad teeb paremaid pilte, kuid selle eest saad kehva kõnekvaliteedi, kestmatu aku ning kõvem kops vastu taskut ja uuejärgi minek :D
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

Kasutaja avatar
anzpoiss
Postitusi: 43
Liitunud: T, 07 Veebr 2012 23:29:59 +0300
Kontakt:

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#41 Postitus Postitas anzpoiss » L, 31 Okt 2015 21:08:40 +0300

Viimaste kõnelejatega 110% päri. nii see on ja selle oleme põhjustanud me kõik (ühiskond, tehnika areng jne) ise. Autotootjad jm mandi turundajad täidavad meie soove. Vanasti taheti autot, et liikuda A-st-B-sse. Tänapäeval - peaasi et oleks aina mugavam ja mida rohkem vidinaid seda uhkem - auto kui sellise põhiline omadus hakkab vaikselt ununema nii tootjatel kui ka meil endil.
Ei viitsi me enam ise varsti pidurdada, roolida ega üldse tee peale vaadata mis toimub. Lõpuks istume oma pekise kerega otse voodist tooli liigume kohvimasina juurde ja sealt edasi autosse ja siis tööle. Ja nii päevast päeva aint ruleerime mööda erinevaid lifte ja masinaid.
Ei teagi kas nutta või naerda - aga siiralt loodan, et nii ei juhtu :P
outback 2001 3.0L ex. -> outback 2004 2.5L ex. -> outback 2008 2.5L

Ristox
Postitusi: 3
Liitunud: P, 01 Nov 2015 15:53:08 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#42 Postitus Postitas Ristox » P, 01 Nov 2015 18:13:21 +0300

Olen ise samuti ühel korral (just mõni päev tagasi) seda jõnksutamist tundnud (OB Summit, siis). Kui kiirus alla 50, gaas maas, mootoriga aeglustades. Mingit meeletut jõnksumist küll nagu ei olnud - mõned minutid, selline kerge jõnksutamine. Kui gaasi anda, kadus ära. Sihtkohta jõudes peale mootori seiskamist ja veidi aja pärast edasi sõitmist ei olnud enam midagi.

Aga konkreetselt tähele pannud olen 1-l korral, varasemalt (suve algusest siiamaani) küll mitte.

Natuke aega mõtlesin ka et mis variandid võiks selle taga ja kas peaks esindusse pöörduma, aga jõudsin ise ka selleni, et tõenäoliselt tahmapõletamine see oli, kuna lühidalt kestis ja pikemalt juba ainult linnavahel sõidetud ka.

Dmitri
Subaruaff
Postitusi: 63
Liitunud: N, 17 Juul 2014 14:43:04 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#43 Postitus Postitas Dmitri » P, 01 Nov 2015 22:34:26 +0300

Ristox kirjutas:Olen ise samuti ühel korral (just mõni päev tagasi) seda jõnksutamist tundnud (OB Summit, siis). Kui kiirus alla 50, gaas maas, mootoriga aeglustades. Mingit meeletut jõnksumist küll nagu ei olnud - mõned minutid, selline kerge jõnksutamine. Kui gaasi anda, kadus ära. Sihtkohta jõudes peale mootori seiskamist ja veidi aja pärast edasi sõitmist ei olnud enam midagi.

Aga konkreetselt tähele pannud olen 1-l korral, varasemalt (suve algusest siiamaani) küll mitte.

Natuke aega mõtlesin ka et mis variandid võiks selle taga ja kas peaks esindusse pöörduma, aga jõudsin ise ka selleni, et tõenäoliselt tahmapõletamine see oli, kuna lühidalt kestis ja pikemalt juba ainult linnavahel sõidetud ka.
Kuna autot ostsid ja palju sõidetud juba?

Kasutaja avatar
baarutaja
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 153
Liitunud: R, 04 Veebr 2005 02:23:10 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#44 Postitus Postitas baarutaja » T, 03 Nov 2015 16:40:29 +0300

suve algusest tänaseni 18000km sõidetud. Jõnksutamist suutsin paar korda kogeda suve lõpus, kui paar paagitäit eriti rahulikult ja valdavalt Tallinna tänavail kulgesin. Nüüd olen taas gaasipedaali üles leidnud ja mõned korrad nädalas ka 20-30km pikkused maanteeotsad vaja sõita. Ja ei mingit jõnksutamist. Igal asjal on oma hind - jõnksutamist põhjustava sõiduviisiga oli keskmine kütusekulu ca 6l/100km, nüüd hoogsamat jõnksuvaba sõitu nautides 7,8l/100km. Minu arust pole 1-2 Euri päevas just eriti kallis hind sõidunaudingu eest.
Ei oskagi midagi originaalsemat oovitada, kui et "gentlemen, start your engines!", ehk sama vana hea soovitus mis siin teemas ennegi kõlanud on.

Ristox
Postitusi: 3
Liitunud: P, 01 Nov 2015 15:53:08 +0300

Re: Subaru Outback 2015 Diesel jõnksumine

#45 Postitus Postitas Ristox » T, 03 Nov 2015 22:21:22 +0300

Dmitri kirjutas:Kuna autot ostsid ja palju sõidetud juba?
Ostetud on juunis, tänaseks odomeeter ~8000 juures.

Vasta