1. leht 1-st

Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: T, 30 Juul 2019 23:52:08 +0300
Postitas maxim166
Tere!

Selline küsimus - saan homme kätte enda uue Outbacki ja tekkis huvi LED lisakaugtulede vastu, mida paljud on endale paigaldanud. Tahtsin uurida, kas kellelgi siit foorumist on kogemusi nende kaugtuledega? Annavad nad oluliselt efekti juurde?

Kuna seoses mitme erineva hobiga liigun tihti varahommikuti ja hilja õhtuti( aeg mil loomad on aktiivseimad ja ületavad uljamalt sõiduteid), siis kaalun varianti lisatulede paigaldamisel. Oleksin väga tänulik ja indlasti oleks abi, kui oskate soovitada erinevaid tulesid, anda nõu mis näitajaid jälgida, kui valima hakata.

Re: Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: N, 01 Aug 2019 23:27:12 +0300
Postitas peamees
Kasutan lisa led-kaugtuld(led-paneel) kuid mitte Subarul. Üllatavalt hea tulemuse annab. Same teema nagu paljude heade asjadega; harjud ära ja ilma ei oska. Kui tekib vajadus lähitulede peale lülitada siis on tunne, et nüüd on küll kott-pime ja sõita ei näe.
Tule ostsin soomest; seal on hea valik, kohati 20-40% odavamad kui eestis ja saad head professionaalset abi. Oluline on teada mida tahad, palju oled nõus raha välja käima ja kuidas/kuhu kinnitad. Subarul ei suutnud leida kohta kuhu oleks mõistlikult kinnitada, et vibrama ei hakkaks, auto välimus päris koledaks ei muutuks, auto garantii ei kannataks ja tuleb mõelda ka selle peale, et keegi teine tahab ehk minu lisatuld omale "rebida"... .
Ma ei arvagi,et sa tahad ise kogu paigalduse ära teha aga tore kui tead midagi teemast. Olen näinud juhuseid kus teeninduse "proffid" on korraliku si.. kokku keeranud. Soovitan suhelda firmaga kellelt auto ostad.
Tuled millel nii-öelda mingi kasutegur on; maksavad alates 200euri+ (pigem 400euri +). Tuli(tuled) on üks teema; teine teema on "relee" mis tuleb paigaldada. Sellega on mingid eripärad; kas autol on automaat kaugtuled, mitu lisatuld paigaldad jne. Minul läks tule "lisavarustus" maksma mingi 100euri. Releed üld-juhul lisatuledega kaasas ei ole. Tuleb vaadata ka tule "referens numbrit"; üheaegselt põlevate tulede "referens numbri" summa ei tohi ületada arvu 100.
Soomes on lisatuled väga popid; eestis on lisa kaugtuled kõige rohkem levinud saaremaal.

Re: Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: R, 02 Aug 2019 09:54:48 +0300
Postitas maxim166
Tere!

Tänud info ja soovituste eest! Olen ka vaadanud, et üldjuhul paigaldatakse LEDtuli lisaagregaadiga numbrimärgi kohale ja viiakse numbrimärk allapoole. Seetõttu olengi kahevahel olnud, kas lasta pigem esinduses paigaldada või tegeleda ise( tuttav tuleb abiks - autode elektrisüsteemide paigaldaja, kuid ei tea kas me leiaksime õiged vahendid soodsamalt, kui esindus).

Olen ise ka Saaremaalt pärit, ja tõtt öeldes võib nentida, et tõesti on asi väga popp ja vajalik - enda kogemuse pealt võttes on viimase kahe aastaga 2 kitse liiga hilja märgatud ja seetõttu õnnetus läbi elatud... Tõenäoliselt tugevam kaugtuli oleks päästnud.

Re: Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: E, 05 Aug 2019 21:08:16 +0300
Postitas Keeraja
Tere.

Kindlasti paigalda lisatuled kui võimalus. Oluliselt turvalisem pimedas, kuna valgem liigelda. Endal 16 outback ja seal kaugtuled suht tillukesed sisenurkades ja ei valgusta nii palju kui võiks, samas võib asi ka selles olla, et harjunud lisatuledega, mis ka varasematel autodel olnud. Ees on kaks eraldi tuld, et politsei tähelepanu mitte liigselt äratada.

Re: Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: E, 19 Aug 2019 08:52:13 +0300
Postitas maxim166
Tere,

Täitsa nõus. Kuna oli võimalik võrrelda OB 2019 ja OB 2013 kaugtulesid, siis peab nentima, selle osas on astutud samm tagasi. Vanemal on oluliselt tugevam valgusfoon ja ülemine horisondipiir kõrgemal. Igal juhul järgmine kuu läheb Mariinesse aeg kirja ja lasen selle juurde panna.

Re: Outback 2019 LED Kaugtuli

Postitatud: P, 01 Sept 2019 19:28:51 +0300
Postitas -huviline-
FL OBl on ka kaugtuled LEDid, pflil olid HB3 halogeenid. Täiesti piisava võimsusega mumeelest, eriti arvestades, palju neid kaugtulesid üldse kasutada saab...