Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

Forester'iga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
BoostJaPunaseks
Postitusi: 29
Liitunud: P, 24 Apr 2016 20:07:49 +0300

Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

#1 Postitus Postitas BoostJaPunaseks » T, 28 Juun 2016 21:55:49 +0300

Kaks huvitavat ja imelikku probleemi. Küsin infot enne kui hakkan juppe ostma...

1) Rooli vasakule keerates hakkab kostma vilin või krigin, mille intensiivsus sõltub sõidu kiirusest. Ei esine koguaeg ja ega koheselt pärast sõitma hakkamist vaid mõnikord ja pärast mingit aega sõitmist. Tundub, et pidurdamine selle vilina ajal ei muuda midagi.

Mis võib seal kuhugi vastu käia? Rattalaager tavaliselt undaks ning ei pruugi olla seotud vasakule pööramisega... Mariine ütles, et roolilati üks pool on läbi, täpselt ei mäleta kumb, aga ütlesid, et see pool, mida ei saa lihtsalt vahetada ja peaks tellima uue lati.... :roll: Kas see võib olla seotud?


2) Võti jäi süütelukku - ja xenonid jäid põlema, tulemuseks oli tühi aku (mis sai täis laetud hiljem), mitte töötav esituli ja katkine kaitse.
Proovisin uut pirni, ei aitanud ( siis veel ei osanud kaitset vaadata). Uue kaitsme sisse pannes ja kui xenonid sisse lülitada käib plõks ja võib tanklasse uue kaitsme järgi minna. Tule võtsin maha ja ballast on kuiv (lugesin, et mõnikord koguneb niiskus sinna sisse ja teeb ballasti katki). Kust alustada?

Tänud ette,

J

HMartin
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 137
Liitunud: R, 21 Juun 2013 10:29:49 +0300

Re: Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

#2 Postitus Postitas HMartin » N, 30 Juun 2016 10:07:21 +0300

Latt on neil nõrk koht küll. Aga sinu sümptomid kõlavad kuidagi....teist moodi. Vilin oleks nagu pigem roolivõimupumba teema !?
Lati puhul oli tavaline taks - vaikselt munakiviteel/konarustel sõites ja äkki vasakule keeramine käis kah sinna juurde. Kostuma pidi siis kolinat. Ise kontrollimiseks mine auto alla -> haara sisemisest rooliotsast(kaitsekummist latipoolses otsas) ja logista seda ülesse/alla.

Ja noh ega rattalaagrid neil kah väga ei kesta. Veits peale 100k km tahavad nad kõik vahetust.

Tule kohapealt... pigem on sul seal mingi juhe ää põlenud ja tuli lühises. Vesi imo sellest pallastist nii kergelt läbi ei saa.
Mul oli seal järjepidevalt vesi sees ning tuli kustus. Võtsin aga tagant korgi ära peale sõitu. Sooja mootoriga kuivatas ära ja järgmine sõit põles jälle :)
Ma klaasi päris maha katkuda kunagi ei viitsinud. See tuleb põhimõtteliselt eest ära sulatada ja siis see mögin seal vahel ära vahetada.


Jõudu ja jaksu õlitaseme kontrollimisel/varda näidust aru saamisel :)

BoostJaPunaseks
Postitusi: 29
Liitunud: P, 24 Apr 2016 20:07:49 +0300

Re: Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

#3 Postitus Postitas BoostJaPunaseks » R, 01 Juul 2016 21:43:08 +0300

Tänud vastuse eest!

Vilin kadus ära kui vahetasin pidurid ära. Ees klotsid ja kettad ning taga klotsid. Küsimus tekkis eile, et akustiline "andur" (selline plekk-kõrv) klotsil peaks olema seespool (silindri pool) või väljaspool? Tundus et sisemised klotsid olid rohkem kulunud ning seal olev andur annaks paremini aimu pidurite olukorrast.

Vett tule sees ei ole. 88valve tuleb varsti tagasi ja ehk vaatame koos juhtmed üle. Välismaa foorumid soovitasid muidugi suvaline hid komplekt koos üleminekuga paigaldada ja kui läbi läheb, siis uus külge.

Muidu olen XTga sigarahul - VF52 turbo oleks hea lisa tulevikus.

HMartin
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 137
Liitunud: R, 21 Juun 2013 10:29:49 +0300

Re: Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

#4 Postitus Postitas HMartin » L, 02 Juul 2016 11:25:00 +0300

Hoia pidurite temperatuuril silma peal.
Mul jäid esimesed üsna kohe peale klotside ja ketaste vahetust kinni. Ja tagumisi tuil kah üsna pea peale klotside vahetust ravida.
Esimeste probleem avaldus lausa rooli vibramisega. Olin esinduse pihta üpris pahane, sest töö tegin seal. Algul nad ei saanud aru millest ma räägin. Käisid proovimas ja ei saanud aru. Palusin siis onul autot liigutada (kässar maas/käik väljas)...onu läks näost punaseks - ei jaksanud :D

mehine2
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 231
Liitunud: P, 03 Aug 2014 14:03:27 +0300

Re: Subaru Forester 2.5 XT 2009 imelikud vead

#5 Postitus Postitas mehine2 » L, 02 Juul 2016 14:09:22 +0300

See küll usku esindusse ei kasvata. Aga sama on neil 3a garantiid tehtud tööle, nagu ma aru sain.
09 Impreza GH7 LPG
04 Mazda RX-8 HP
ex 08 Forester SG5 LPG
ex 02 Legacy BH5

Vasta