2008 Impreza R 2.0 110kw

Impreza'ga seonduv.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Vasta
Sõnum
Autor
bogsbinny
Postitusi: 1
Liitunud: N, 19 Mai 2022 21:53:29 +0300

2008 Impreza R 2.0 110kw

#1 Postitus Postitas bogsbinny » R, 20 Mai 2022 19:51:35 +0300

Tervist

Olen nüüd teist aastat oma subaru "sissejuhatusega" ringi vuranud ja kuigi 110kw tundub üpris lahjaks jäävat siis tekkis ka mõte uurida kas on pointi üht-teist välja vahetada või ikkagi kogun raha edasi kuniks raatsin WRX/STI soetada.

Esimese ringi ja interneti õpetusena jääb justkui mulje, et peaks väljalaske (summuti + katalüsaator) ja õhu filtri välja vahetama. Turbo lisamine nagu olen uurinud on juba paras ettevõtmine mis ei pruugi ennast kuidagi ära tasuda vs ostes pigem juba WRX. Endale tundub justkui ok variandina summuti kogu kupatusega vahetada ning sama siis selle õhufiltri osas aga siit tekib ka uus huvipunkt- mis saab ülevaatusega? :) Kindlasti peaks ka siis peale vastavate komponentide vahetust kuskile tuunimisele viima, et nö auto ajule ka selgeks teha kuidas olukord õhu liikumisega on muutnud?

Ärge palun näkku lööge aga õpetavas ja selgitavas vormis nõuanded oleks igati super.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2008 Impreza R 2.0 110kw

#2 Postitus Postitas JoonasJJ » R, 20 Mai 2022 22:54:11 +0300

See teema, n/a forsseerimine, on üks autofoorumite klassikuid nagu ka näiteks vaidlused õli üle.

Lühidalt: kogu raha ja osta juba valmis masin ehk siis WRX või STI.
See vist on konsensuslikult objektiivne nõuanne. Kui pikki arutelusid lugeda tahad, siis kasuta otsingut erinevates foorumites (nt. Audi, BMW vms. ka peale siinse).

Kui Subaru pisik ikka suur on, siis ma veel omaltpoolt subjektiivselt lisan, et kui palju sõitmist ja pigem igapäevaauto, siis võib ka WRX'i kaaluda, aga kui kipub sinna hobinduse poole minema, siis võib julgelt selle WRX'i ka "in the bin" jätta ning kohe STI osta.

Jah, mina tean ka siit üht mees, kes sõidab ka WRX'iga väga kiiresti, aga minuteada on tal vähemalt kaks STI'd ka... :lol:
Kunagi 7 aastat tagasi julgesin WRX'i "turboga ostukäruks"* nimetada ja endiselt olen sel arvamusel. Muidugi, oma koht ju sel mudelil on teoorias olemas.

*sul siis hetkel ilma turbota ostukäru

Vasta