Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

Kasutajate autode tutvustused. Võimalik liigutada postitus klubiliikmete autode alla

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#16 Postitus Postitas JoonasJJ » R, 11 Okt 2019 13:09:22 +0300

Vahepeal toimunu

Weight reduction“ – auto multimeediakeskus ja kõlarid sai €’de eest edasi pärandatud minu heale sõbrale vanaisa Woofy’le (varjunimega "Tubaru") ning asemele ei tule mitte midagi.
Kindlasti ei ole plaanis hakata mingisugust ralliautot ehitama salongi puhtaks rookides, aga kuna tagumised kõlarid ei mänginud heli (tõenäoliselt polnud ühendatud), kõlarite komplekt ise umbes sama võimekas, kui vanaema köögiraadio, keegi sõites seda multimeediakeskus nii või naa ei kasutanud ja tehnika pidevalt vananeb (heliaparaat kaotab väärtust), siis sai palutud Andresel kõik välja tõsta.

Hetkel on tänavasõiduks eraldi masinad olemas, seega saab antud masinat puhtalt lõbuSÕIDUsuunitlusega pidada.

---

Käisin oma parkimisoskust demostreerimas „2. TTÜ hobiautode kokkutulekul“.

Pilt
Pilt: https://www.instagram.com/nturok/

Pilt
Pilt: https://www.facebook.com/Iva-Photo-548889082256255/

---

Talveks valmis olemiseks sai soetatud uus aku Akuexperdist Kadaka teelt - Varta Blue Dynamic 60/540. Mõnedes netipoodides leidus sama aku isegi hinnaga 71€ (Akuexperdi lett 89€), aga kui Akuexperdis oma vana aku vastu annad, siis tuleb 10% hinnast alla. Seega, 78€ oli kohapeal kätte saada igati arvestatav vs. mõned €’d säästa ja oodata.
Salamisi mõtlesin Optima peale ka, aga hinda nähes läks jälle meelest ära millest üldse mõelnud olin. Ilmselt see 0,005 sekundit kaalusäästu mulle kuskil abiks ei tule, aga 120€'ga saab muudki kasulikku teha.

---

Väga pikalt oli plaanis Tabasallu sõitma minna. Küll ei olnud auto sõiduvalmis ja siis jälle oli endal toimetusi. Lõpuks sai see teoks:


Antud masinal saab seda rada läbida puhtalt 3. käiguga, kui rekordeid taga ei aja (mida keegi seekord ka ei püüdnud). Kiiremini sõitmiseks tuleks kasutada teist aeglasemates kohtades. Kuna tegemist oli rohkem sellise seltskondliku ettevõtmisega, siis ringiaega täpsemaks lihvima ei jõudnud hakata ning kõik said kätt proovida:


---

Videot vaadates ja tehes väsisin ise ka lõplikult ära sellest esirataste koopas käimisest. Probleem oli minu jaoks juba varem selgeks tehtud – liiga pehmed tänavasõidu (stancy boi) vedrud. Üks lahendustest võiks olla läbi aftermarket.ee kangemate (loe: rajasõiduks sobilikumate) vedrude tellimine BC’dele. Ideaalis tahaks tegelikult mõne kvaliteetsema firma coil'i alla panna.

Seega, kui keegi oskab suunata mind läbi Internetiavaruste mõne kvaliteettootja sobiliku ja korraliku kasutatud komplekti poole, siis see on väga teretulnud.

Seniks, jõudu!

-huviline-
Postitusi: 13
Liitunud: P, 13 Aug 2006 19:55:05 +0300

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#17 Postitus Postitas -huviline- » E, 21 Okt 2019 20:39:57 +0300

Kuidas Maanteamet sellesse tagumisse udukasse suhtus? Originaalist sai lihtsalt pirn välja võetud või põlevad mõlemad?

Vaja ka üks inglane arvele võtta.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#18 Postitus Postitas JoonasJJ » E, 21 Okt 2019 21:32:36 +0300

-huviline- kirjutas:Kuidas Maanteamet sellesse tagumisse udukasse suhtus? Originaalist sai lihtsalt pirn välja võetud või põlevad mõlemad?

Vaja ka üks inglane arvele võtta.
Täna just registreerisin A8 ära ja sellel on mõlemas tagumises luugitules sümmeetriliselt.

STI'l läbi läinud lahendus näeb välja selline:
Pilt

Tuli on mul riiulis pakkuda, kui on soovi.

Kasutaja avatar
kuplja
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 139
Liitunud: R, 23 Mai 2014 15:21:48 +0300
Asukoht: Pärnu

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#19 Postitus Postitas kuplja » T, 22 Okt 2019 17:15:35 +0300

-huviline- kirjutas:Kuidas Maanteamet sellesse tagumisse udukasse suhtus? Originaalist sai lihtsalt pirn välja võetud või põlevad mõlemad?

Vaja ka üks inglane arvele võtta.
OT
Punnsilmal näiteks oli vasakul tule valmidus olemas, ainult juhe vaja vedada.
TLK Racing[ /b]

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#20 Postitus Postitas JoonasJJ » N, 31 Okt 2019 20:07:55 +0300

kuplja kirjutas:
-huviline- kirjutas:Kuidas Maanteamet sellesse tagumisse udukasse suhtus? Originaalist sai lihtsalt pirn välja võetud või põlevad mõlemad?

Vaja ka üks inglane arvele võtta.
OT
Punnsilmal näiteks oli vasakul tule valmidus olemas, ainult juhe vaja vedada.
Igasugune kasulik ja osalt teemakohane info sobib siia küll.

Hetkel jälle toimetustega natuke jännis - kas keegi oskab jagada infot asutus(t)e kohta, kus on võimekus pakkuda teenust kontrollimaks (BC Racing) coil'ide amordiosa seisukorda?
Aftermarket.ee'ga on jutud räägitud vedrude osas ja pidavat saama tellida 1kg kaupa jäikust (vedru hind 50€/tk), aga esmalt on vaja välja selgitada amortide korrasolek.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#21 Postitus Postitas JoonasJJ » E, 18 Nov 2019 00:35:09 +0300

Kõik muu hetkel (paganama) seisab, aga õnnestus üles korjata sellised veljed, milledest ma pikalt unistanud olin:
Pilt

Kas just konkreetselt sellest velje tüübist, aga unistuste auto on olnud ikkagi "WRC Subaru" ja kuldsed Speedline'id käivad sellise masina alla. Mulle sobib.

Seetõttu olen elus esimest korda tõsiselt dilemma ees, kus on kõva soov kulutada esteetilise poole peale natuke rohkem raha, kui 5€ mündipesulas.
Nagu ikka, pöördun siia nõu ja häid soovitusi saama. Leidsin sellise pakkumise, kus 3 komplekti värvimisse viies on hind -15%: https://www.pulbervarv.com/velgede-taastamine (tavahind: 155€ + 20% km 17" komplekt)
Kui keegi oskab soovitada kohta, kus tehakse sama töö odavamalt ära ilma kvaliteedis järgi andmata, siis olen suur kõrv. Kui keegi on nõus kampa tulema ja seljad kokku panema, et allahindlust saada - olen ka üks suur kõrv. Ühe autohuvilise olen vist juba kampa saanud.

Nõuanded ja tähelepanekud teretulnud.

Kasutaja avatar
HUNT113
Guru
Postitusi: 913
Liitunud: R, 21 Jaan 2005 11:42:05 +0300
Asukoht: Tallinn-Mägi Eesti

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#22 Postitus Postitas HUNT113 » E, 18 Nov 2019 02:26:47 +0300

JoonasJJ kirjutas:Kõik muu hetkel (paganama) seisab, aga õnnestus üles korjata sellised veljed, milledest ma pikalt unistanud olin:
Pilt

Kas just konkreetselt sellest velje tüübist, aga unistuste auto on olnud ikkagi "WRC Subaru" ja kuldsed Speedline'id käivad sellise masina alla. Mulle sobib.

Seetõttu olen elus esimest korda tõsiselt dilemma ees, kus on kõva soov kulutada esteetilise poole peale natuke rohkem raha, kui 5€ mündipesulas.
Nagu ikka, pöördun siia nõu ja häid soovitusi saama. Leidsin sellise pakkumise, kus 3 komplekti värvimisse viies on hind -15%: https://www.pulbervarv.com/velgede-taastamine (tavahind: 155€ + 20% km 17" komplekt)
Kui keegi oskab soovitada kohta, kus tehakse sama töö odavamalt ära ilma kvaliteedis järgi andmata, siis olen suur kõrv. Kui keegi on nõus kampa tulema ja seljad kokku panema, et allahindlust saada - olen ka üks suur kõrv. Ühe autohuvilise olen vist juba kampa saanud.

Nõuanded ja tähelepanekud teretulnud.
Mul ka plaanis nende teenust kasutada, koos oleks soodsam küll.
ex vanad 2,5 liitrit
2008 2,5 XT

Puusepp
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 188
Liitunud: T, 19 Sept 2017 11:28:37 +0300

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#23 Postitus Postitas Puusepp » E, 18 Nov 2019 09:51:29 +0300

Täitsa huvi pärast võid küsida siit teemaalgataja käest. Mujalt lugedes on ainult kiitused nende tööle

viewtopic.php?f=15&t=14906

Peaksid olema vist need härrad http://atvarv.ee/kontakt/

Kasutaja avatar
KaidoS
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 276
Liitunud: K, 29 Sept 2010 12:15:16 +0300

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#24 Postitus Postitas KaidoS » E, 18 Nov 2019 11:54:36 +0300

Mina eelistaksin tavavärvi, või veel parem originaale, kui ei taha just igal aastal värvida. Pulber hakkab jube kergelt mõranema (servad, poldiaukude piirkonnad), aga võimalik, et minu omad tehti ülejala ja/või lohaka eeltööga. NB: neid ei värvitud jutuks olevas kohtades.

antennipea
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 128
Liitunud: L, 07 Aug 2010 17:04:38 +0300

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#25 Postitus Postitas antennipea » E, 18 Nov 2019 14:11:47 +0300

Pulber suht kergelt viskab tükid välja. Ma olen kaks jooksu lasknud teha ja esimesel korral ei suudetud Subaru wheel gold tooni normaalselt teha aga kvaliteet muidu okei (blacklines). Teine kord (laagris firma nime ei mäleta) 2 velge okei tooniga aga teised kaks erinesid tunduvalt ja värv ei kannatanud üldse pesta. Ma täpselt ei tea mis pesuaine see on aga hape mitte, üldiselt värv läks nätskeks ja piduritahm ei tulnud enam üldse maha.

Kasutaja avatar
presence
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 258
Liitunud: E, 12 Dets 2011 19:51:38 +0300

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#26 Postitus Postitas presence » T, 19 Nov 2019 21:43:33 +0300

Mul tehti ka Laagri pulbris ja olen küll rahul, igast hapete ja keemiatega saanud veel piduritolmu maha pestud. Kruusal küljetamist muidugi ei kesta, tagumised veljed tuvastab täkete järgi kohe ära, aga ei ole midagi katastroofilist ka.

Type RA
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 254
Liitunud: P, 09 Dets 2007 23:06:43 +0300
Asukoht: Tartu

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#27 Postitus Postitas Type RA » N, 21 Nov 2019 21:41:18 +0300

Kindlalt hääl (korralikult tehtud) pulbri kasuks.
Olen proovinud igas erinevas versioonis tava värviga/lakiga teha, aga pulber kestab paremini. Ei ole olnud siiani vahet, kas olen teinud tavalise, keraamilise või ohtra elastiku sisaldusega lakiga - maha kipub ikka toksima.
Ise oleme kasutanud pulbervärvimise teenuseid Tartus Kolmeraudses. Seal veljed puhastatakse, krunditakse, lihvitakse ja seejärel värv + lakk. Krunditud pinnal püsib värv oluliselt paremini.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#28 Postitus Postitas JoonasJJ » R, 29 Nov 2019 20:43:08 +0300

Et info kaduma ei läheks, sest mulle see kergelt kätte ei tulnud - kui kellegil tuleviks on vaja tegeleda vedrustusega analoogses mahus, siis võib pöörduda kas Moto Works OÜ (https://motoworks.ee/) või OneClick'i (https://oneclick.com.ee/) poole.
Moto Works'ist sain vastuse, et neil on väga kiire hetkel ja sealt suunati mind OneClick'i poole. OneClick tegutseb Honda Center Eesti alt asukohaga Peetris. Hetkel on autol all olnud coil'ide amordi osa seal lahkamisel.

Aitäh tagasiside eest värvimise teemal.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#29 Postitus Postitas JoonasJJ » L, 14 Dets 2019 22:43:08 +0300

Enne:
Pilt

Pärast (pool progressi):
Pilt

Kuna kohati on tunne, et mingeid teenuseid tarbin mina esimesena üldse, siis jagan oma kogemustest infot.

Coil’ide amordiosa sai siis taastatud OneClick’i kaudu. OneClick’i taga on tegelikult üks härrasmees, kes vist üldiselt teeb rohkem mootorrattaid. Tegevus toimub Honda Peetri keskuse juures.
Olin siin kahevahel, et kas müüa praegused coil’id sellises seisukorras nagu need olid või teha nendest uuesti eluloomad. Natuke aidati kaasa otsustamisega ja taastatud amordiosa saigi. Kui kellegil huvi, siis töö hinnaks võite arvestada 125€/tk, aga eks see ole läbirääkimiste küsimus natuke ka.

BC Racing juppide müümisega tegeleb Eestis https://shop.aftermarket.ee/ ja põhjanaabrite juures https://mamasan.fi/fi. Olen pikalt suhelnud Eesti edasimüüjaga, aga hetkel tundub, et vedrud tellin Soomest. Hinnad on isegi marginaalselt paremad, aga lubati kiiremini kätte toimetada – Soomes eesmised olemas, tagumised on mingid spetsiaalsed GD Impreza ja need tulevad 2 nädalaga vs. tuim „3 nädalat“, mis ma Eestist infoks sain.

Autol olid all:
ees – 62200006, mis tähendab, et 6kg ja 20mm
taga – 10062230005, mis tähendab, et 5kg ja 22mm

Asemele on plaan panna 8kg 20mm ette ja 6kg 22mm taha. Tellin veel paari C-võtmeid ja coilover’itele katted/sukad (või kuidas neid ka nimetama ei peaks).
On kellegil kogemusi nende katete/sukkadega talve tingimustes? Ma ei oska midagi arvata. Plaan katsetada. Ühtpidi tundub, et ilmselt kogu pläga jääb sinna alla mädanema, samas see peakski olema ju nende funktsioon, et pläga ei jõua nende alla?

Tellimust pole veel sisse andnud. Loodan esmaspäeval seda teha.

Jätkub.

NB! Kui keegi peaks veel velgede värvimises tahtma kampa lüüa, siis seda on plaanis jaanuaris teha.

Kasutaja avatar
JoonasJJ
Guru
Postitusi: 1034
Liitunud: R, 24 Aug 2012 20:04:14 +0300
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Subaru Impreza WRX STI Type UK ’06 – JoonasJJ

#30 Postitus Postitas JoonasJJ » T, 17 Dets 2019 00:15:43 +0300

Ilmselt pole ma esimene, ega viimane, kes arvab, et see kõik käiks väga lihtsalt, kui rahakott oleks põhjatu ja alati ääreni täis.

Igatahes, kuidagi olen enamvähem taskukohaselt läbi rapsinud sellest jamast. Auto on umbes 2 kuud seisnud Andrese tõstukil (@ Differ OÜ) - suur süda talle selle eest.
Lõpuks sai tellitud mamasan.fi kaudu:
Pilt

Omadused said:
ees (tootekood: 62-200-8) - 8kg ja 20mm
taga (tootekood: 100-62-230-6-V) - 6kg ja 22mm

Lisaks, nagu juba mainitud, sai võetud C-võtmed, sest autoga kaasa ma neid ei saanud ja coil'ide katted.

Võiks nüüd lund ka sadada...

---

Samal ajal plaanin vaikselt suveks. Velge olen demostreerinud, värvist ka kirjutanud.
Rehv on ka juba paigas, vaja ainult seda õnnetut nahktaskut piisutada: https://www.rehvidpluss.com/EST/rehv/BR ... 5R17/34051

Loodetavasti mingiks ajaks viimane "peavalu" ootab ees - ketaste ja klotside ring. Mingi õrn aimdus on, nt.:
ketas - https://www.japperformanceparts.co.uk/p ... ake-discs/
klots - https://sprintingharejdm.co.uk/Project-Mu/F906NS400

Vasta