Bensiin vs autogaas

Mootorid, hoorattad, sidurid, käigukastid, diferentsiaalid, dif.lukud ja palju muud huvitavat.

Moderaatorid: vaska, Axxept

Sõnum
Autor
Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: Bensiin vs autogaas

#31 Postitus Postitas Duster » L, 24 Jaan 2015 17:34:03 +0300

Osad gaasisüsteemide paigaldajad panevad süsteemi juurde mingi klappide lisamäärimis automaatse süsteemi, minu hinnangul on tegu lihtsalt sisselaske sittamisega :D
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

freakadell
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 100
Liitunud: K, 30 Apr 2014 11:26:52 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#32 Postitus Postitas freakadell » R, 30 Jaan 2015 02:02:04 +0300

Mainin siis ka ära, ostsin eelmisel suvel 2006 Legacy millel LPG seade paigaldatud saksas. Autol läbisõit 190tuh+ km, sellest umbes 10tuh olen ise sõitnud. Lähiajal plaanis gaasiseadme hooldus, eks siis näib mis räägitakse. Siiani olen ise rahul. Igapäevaselt tööle-koju sõita autoga ligikaudu poole odavam ja auto ikka normaalse suuruse ja mugavusega. Autol peal ka LPG määrimine, ehk valan aegajalt õli juurde 0,5l paaki millest imetakse sisselaskesse. Sisselaske sittamiseks ma seda just ei nimetaks. Hetkel küll ei mäleta aga lugesin kuskilt, et see õli on bensiin ja gaasiseadmega autodele just puhastava ja määriva toimega. Arvan, et halba see ei tee kui ikka on selleks otstarbeks.
Ei tasu põdeda igasugu juttude pärast mida "külaeided" räägivad. Minul esimene gaasikas. Võimalik, et midagi juhtub aga iga autoga kui seda kasutada juhtub ja kui ei kasuta juhtub kindlasti.
Töötasin ise mingi aja Subaru esinduses just mustema poolepeal, ehk mitte lipsu kandja ja tuli igasugu asju seal ette täiesti tavaliste autodega, ei muuda see LPG ka midagi hullemaks või paremaks, kui on mootoril "sünniviga", siis see tuleb välja ja kui ei tule siis ei tule. Kuuleme ikka neist kellel on mingi probleem aga kui auto sõidab probleemideta pole ju põhjust kurtma tulla.
Pikk jutt.. ja aitab küll.
'05 2.0 NA 4EAT Legacy LPG >> '07 3.0 NA 5EAT Lowered OBK (Legacy Bilstein swap)

DronBrom
Postitusi: 6
Liitunud: N, 21 Jaan 2016 14:26:33 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#33 Postitus Postitas DronBrom » R, 05 Veebr 2016 12:11:32 +0300

freakadell kirjutas:Mainin siis ka ära, ostsin eelmisel suvel 2006 Legacy millel LPG seade paigaldatud saksas. Autol läbisõit 190tuh+ km, sellest umbes 10tuh olen ise sõitnud. Lähiajal plaanis gaasiseadme hooldus, eks siis näib mis räägitakse. Siiani olen ise rahul. Igapäevaselt tööle-koju sõita autoga ligikaudu poole odavam ja auto ikka normaalse suuruse ja mugavusega. Autol peal ka LPG määrimine, ehk valan aegajalt õli juurde 0,5l paaki millest imetakse sisselaskesse. Sisselaske sittamiseks ma seda just ei nimetaks. Hetkel küll ei mäleta aga lugesin kuskilt, et see õli on bensiin ja gaasiseadmega autodele just puhastava ja määriva toimega. Arvan, et halba see ei tee kui ikka on selleks otstarbeks.
Ei tasu põdeda igasugu juttude pärast mida "külaeided" räägivad. Minul esimene gaasikas. Võimalik, et midagi juhtub aga iga autoga kui seda kasutada juhtub ja kui ei kasuta juhtub kindlasti.
Töötasin ise mingi aja Subaru esinduses just mustema poolepeal, ehk mitte lipsu kandja ja tuli igasugu asju seal ette täiesti tavaliste autodega, ei muuda see LPG ka midagi hullemaks või paremaks, kui on mootoril "sünniviga", siis see tuleb välja ja kui ei tule siis ei tule. Kuuleme ikka neist kellel on mingi probleem aga kui auto sõidab probleemideta pole ju põhjust kurtma tulla.
Pikk jutt.. ja aitab küll.
Väga asjalik komentaar. Nüüd on kindel soov paigldada endale gaasiseadet. Mõtlen paigaldajate peal. Kes keda soovitab?

Kasutaja avatar
HUNT113
Guru
Postitusi: 913
Liitunud: R, 21 Jaan 2005 11:42:05 +0300
Asukoht: Tallinn-Mägi Eesti

Re: Bensiin vs autogaas

#34 Postitus Postitas HUNT113 » R, 05 Veebr 2016 15:54:33 +0300

DronBrom kirjutas:
freakadell kirjutas:Mainin siis ka ära, ostsin eelmisel suvel 2006 Legacy millel LPG seade paigaldatud saksas. Autol läbisõit 190tuh+ km, sellest umbes 10tuh olen ise sõitnud. Lähiajal plaanis gaasiseadme hooldus, eks siis näib mis räägitakse. Siiani olen ise rahul. Igapäevaselt tööle-koju sõita autoga ligikaudu poole odavam ja auto ikka normaalse suuruse ja mugavusega. Autol peal ka LPG määrimine, ehk valan aegajalt õli juurde 0,5l paaki millest imetakse sisselaskesse. Sisselaske sittamiseks ma seda just ei nimetaks. Hetkel küll ei mäleta aga lugesin kuskilt, et see õli on bensiin ja gaasiseadmega autodele just puhastava ja määriva toimega. Arvan, et halba see ei tee kui ikka on selleks otstarbeks.
Ei tasu põdeda igasugu juttude pärast mida "külaeided" räägivad. Minul esimene gaasikas. Võimalik, et midagi juhtub aga iga autoga kui seda kasutada juhtub ja kui ei kasuta juhtub kindlasti.
Töötasin ise mingi aja Subaru esinduses just mustema poolepeal, ehk mitte lipsu kandja ja tuli igasugu asju seal ette täiesti tavaliste autodega, ei muuda see LPG ka midagi hullemaks või paremaks, kui on mootoril "sünniviga", siis see tuleb välja ja kui ei tule siis ei tule. Kuuleme ikka neist kellel on mingi probleem aga kui auto sõidab probleemideta pole ju põhjust kurtma tulla.
Pikk jutt.. ja aitab küll.
Väga asjalik komentaar. Nüüd on kindel soov paigldada endale gaasiseadet. Mõtlen paigaldajate peal. Kes keda soovitab?
Mul head kogemused "gaasiabiga". Eilegi käisin hoolduses, kontrolliti kõik värgid, pihustid jne lisati õli. Õhtu hilja helistati veel kuna unustati öelda, et töömehed nägid poolassi kummis pragusid. 5+ suhtumine!
ex vanad 2,5 liitrit
2008 2,5 XT

DronBrom
Postitusi: 6
Liitunud: N, 21 Jaan 2016 14:26:33 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#35 Postitus Postitas DronBrom » L, 06 Veebr 2016 16:49:36 +0300

Juba uurisin nende kohta. Sain teada, et kogu "gaasiabi" tiim töötab uue kohal Laki tänaval. Vanas kohas on teised inimesed ja sinna ei soovita minna. Kas sa käisid vana kohal või uuel? Et praegu ei saa aru kuhu minna...

Kasutaja avatar
HUNT113
Guru
Postitusi: 913
Liitunud: R, 21 Jaan 2005 11:42:05 +0300
Asukoht: Tallinn-Mägi Eesti

Re: Bensiin vs autogaas

#36 Postitus Postitas HUNT113 » L, 06 Veebr 2016 17:05:01 +0300

DronBrom kirjutas:Juba uurisin nende kohta. Sain teada, et kogu "gaasiabi" tiim töötab uue kohal Laki tänaval. Vanas kohas on teised inimesed ja sinna ei soovita minna. Kas sa käisid vana kohal või uuel? Et praegu ei saa aru kuhu minna...
Uus koht (laki 16), vanad tegijad.
ex vanad 2,5 liitrit
2008 2,5 XT

Kasutaja avatar
jkddp0
Sõõrikujoonistaja
Postitusi: 139
Liitunud: L, 03 Mär 2012 20:15:54 +0300
Asukoht: tln-lgr
Kontakt:

Re: Bensiin vs autogaas

#37 Postitus Postitas jkddp0 » L, 06 Veebr 2016 18:18:18 +0300

endal gaasiseadme lasin panna Gaznetis ja olen hooldamas ka käinud seal. ka sel nädalal kui gaasisurve andur saba andis sai tava hooldus ära tehtud.

AndrusR
Postitusi: 25
Liitunud: T, 21 Apr 2015 08:51:27 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#38 Postitus Postitas AndrusR » P, 07 Veebr 2016 23:10:31 +0300

Uus koht ei ole enam Gaasiabi nime all, vaid Lev Autogaas. Mehed on asjatundjad, suhelnud nendega juba 2 aastat, kolm autot gaasi peal, ja peale hoolduste ei ole nagu sinna asja olnud, kõigil autodel asi toimib, üks nendest on siis OB2011, 2,5 bens 123kw.

Kasutaja avatar
HUNT113
Guru
Postitusi: 913
Liitunud: R, 21 Jaan 2005 11:42:05 +0300
Asukoht: Tallinn-Mägi Eesti

Re: Bensiin vs autogaas

#39 Postitus Postitas HUNT113 » E, 08 Veebr 2016 00:12:54 +0300

AndrusR kirjutas:Uus koht ei ole enam Gaasiabi nime all, vaid Lev Autogaas. Mehed on asjatundjad, suhelnud nendega juba 2 aastat, kolm autot gaasi peal, ja peale hoolduste ei ole nagu sinna asja olnud, kõigil autodel asi toimib, üks nendest on siis OB2011, 2,5 bens 123kw.
Jah leidsin hoolduskleepsupealt, et Lev Autogaas. Varem ei pööranud sellele tähelepanu.
ex vanad 2,5 liitrit
2008 2,5 XT

rasmuskarpa
Postitusi: 7
Liitunud: T, 09 Veebr 2016 10:44:37 +0300
Kontakt:

Re: Bensiin vs autogaas

#40 Postitus Postitas rasmuskarpa » T, 09 Veebr 2016 11:16:40 +0300

HUNT113 kirjutas:
DronBrom kirjutas:
freakadell kirjutas:Mainin siis ka ära, ostsin eelmisel suvel 2006 Legacy millel LPG seade paigaldatud saksas. Autol läbisõit 190tuh+ km, sellest umbes 10tuh olen ise sõitnud. Lähiajal plaanis gaasiseadme hooldus, eks siis näib mis räägitakse. Siiani olen ise rahul. Igapäevaselt tööle-koju sõita autoga ligikaudu poole odavam ja auto ikka normaalse suuruse ja mugavusega. Autol peal ka LPG määrimine, ehk valan aegajalt õli juurde 0,5l paaki millest imetakse sisselaskesse. Sisselaske sittamiseks ma seda just ei nimetaks. Hetkel küll ei mäleta aga lugesin kuskilt, et see õli on bensiin ja gaasiseadmega autodele just puhastava ja määriva toimega. Arvan, et halba see ei tee kui ikka on selleks otstarbeks.
Ei tasu põdeda igasugu juttude pärast mida "külaeided" räägivad. Minul esimene gaasikas. Võimalik, et midagi juhtub aga iga autoga kui seda kasutada juhtub ja kui ei kasuta juhtub kindlasti.
Töötasin ise mingi aja Subaru esinduses just mustema poolepeal, ehk mitte lipsu kandja ja tuli igasugu asju seal ette täiesti tavaliste autodega, ei muuda see LPG ka midagi hullemaks või paremaks, kui on mootoril "sünniviga", siis see tuleb välja ja kui ei tule siis ei tule. Kuuleme ikka neist kellel on mingi probleem aga kui auto sõidab probleemideta pole ju põhjust kurtma tulla.
Pikk jutt.. ja aitab küll.
Väga asjalik komentaar. Nüüd on kindel soov paigldada endale gaasiseadet. Mõtlen paigaldajate peal. Kes keda soovitab?
Mul head kogemused "gaasiabiga". Eilegi käisin hoolduses, kontrolliti kõik värgid, pihustid jne lisati õli. Õhtu hilja helistati veel kuna unustati öelda, et töömehed nägid poolassi kummis pragusid. 5+ suhtumine!
normulks tõesti see suhtumine, kohtab harva

Nytroz
Postitusi: 27
Liitunud: T, 04 Juun 2013 11:00:42 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#41 Postitus Postitas Nytroz » T, 01 Mär 2016 16:07:01 +0300

Nytroz kirjutas:Meie Outback-ile paigaldas Gaasiabi LPG seade 2014 kevadel. Panime korralikuma variandi, mis väidetavald nemad panevad ka ühe subaru esinduse tellimusel uuematele subarutele. 4a garantii ka. Maksis midagi 1350 eur kanti vms. 2004 Outback-i varuratta koopasse mahus 72l paak, siise mahub 56l gaasi (+20% paisuruumi). Kütusekulu linnavahel bens-ga 11,7 ning gaasiga ca 12,5 l/100 km.

Hetkeks gaasiga sõidetud ca 25 tuh km. Tiksub nagu kell. Hoolduskulu ca 42 eur (plaanijärgne hooldus). Kui ka bensuhinna langust maha arvutada, siis tasus see paigaldus ammu ära.
Omalt poolt kiidaks Gaasiabi töölisi ka, alati tuleb vastu, pisiasjade eest raha ei küsi (nt. Bosch diagnostika korraks sisse lülitada viimane kord oli tasuta, kuigi hinnakirjas maksab midagi ikka) ja igati professionaalne. Kuna ei ole esimene gaasiauto, oskan küll võrrelda nii juttu kui ka suhtumist teiste paigaldajatega.
Nii, aasta hiljem ikka veel toimib sama hästi. Tänaseks 50k gaasiga sõidetud. Paar nädalat tagasi Lev Autogaas teostas plaanijärgset hooldust tarkvara uuendusega. Sellega imekombelt langes ka kütusekulu - kui enne sai LPG paagitäiega (ca 56 l) sõita ca 430 km (90% linnas, maanteel 130 km/t-ga sama kulu), siis peale hooldust Soomes maanteel 100 km/t-ga imekombel sõitsin 530 km, järgmine paagitäis Eestis (linn/mnt 50/50) 512 km, kolmas (100% linnas) 485 km.

Nüüd, kui 50 tuh. gaasiga sõidetud, peaks vist klappide reguleerimist ka tegema.

DronBrom
Postitusi: 6
Liitunud: N, 21 Jaan 2016 14:26:33 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#42 Postitus Postitas DronBrom » N, 10 Mär 2016 14:57:54 +0300

Järmisel nädalal lähen LevAutogaasisse seadet paigaldama. Suhtumine seal on OK, väga asjalik ja täielik jutt paigaldava gaasiseadme kohta oli. Paigaldavad lisaks klappide kaitse aine, et ei tekkiks murred klappidega. Lugesin internetis selle kohta, peab olem tõeline asi. Kirjutan peale paigaldamist kuidas tunda on 8) 8) 8)

RiTa84
Postitusi: 10
Liitunud: T, 01 Dets 2015 17:40:30 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#43 Postitus Postitas RiTa84 » N, 14 Apr 2016 18:17:47 +0300

Kuidas gaas ja turbo kokku sobivad? Või pigem vabalthingavate teema.

RiTa84
Postitusi: 10
Liitunud: T, 01 Dets 2015 17:40:30 +0300

Re: Bensiin vs autogaas

#44 Postitus Postitas RiTa84 » N, 14 Apr 2016 19:21:43 +0300

RiTa84 kirjutas:Kuidas gaas ja turbo kokku sobivad? Või pigem vabalthingavate teema.
Ise küsin, ise vastan. Lev Autogaas andis vastuse et otsesissepritsega turbole gaasiseadet nemad ei paigalda.

Duster
Guru
Postitusi: 1889
Liitunud: R, 02 Dets 2011 23:44:13 +0300
Asukoht: kehra

Re: Bensiin vs autogaas

#45 Postitus Postitas Duster » N, 14 Apr 2016 19:43:49 +0300

Päris kahtlane vastus, kus teie masinal see otsepritse on? Otsepritsed on subarul minuteada ainult uued 1,6 ja 2.0turbod ning brz 2l vabalthingav, ülejäänud on tavalised hargpritsed. Turbo ei muuda seal mingit rolli, kuna gaasil on oktaanarv kõrgem, siis seda detonatsioonikindlam, samas on gaas väiksema kütteväärtusega st kulub rohkem ja peabki kuluma ehk siis segud peavad rikkad olema. Seda, mida arvab auto originaalaju gaasist ja bensiini ja gaasi erisustest (gaasiaju matkib enamasti originaalaju pihusti signaale, teeb seal väiksed korrektuurid gaasipihustitele sobimiseks) puudub kahjuks info, kuid oleks huvitav, ma pakun, et mingites asendites, kus asi on veel lambda kontrolli all, läheb aju kütuste suhtes veidi konflikti, võibolla olen skeptiline, kuid kardan, et see ei saagi õigesti toimida niikaua, kuni originaalajus pole 2 erinevat map'i erinevatele kütustele.
Ei ole sitta ilma, on sitt auto :D
Boxerihunnik: "Turbokuut" klassik impreza, "Fosiil" forester XT, BMW R1100GS.

Vasta